Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Össze akarok rakni egy sejtet!...

Össze akarok rakni egy sejtet! Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Már meg van, hogy a sejtmembrán egy vízibombából lesz, a mag egy kisebb vízibombából, de a retikulumok, a mitokondriumok, a golgi fogalmam sincs miből legyen! Tudnátok segíteni? Szerdára kell!! :/
2011. nov. 27. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen magas fokon nem tudok segíteni.Én csak hagyományosan tudok sejteket összerakni.Már van is belőle 3 fiam.
2011. nov. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azokat még kisebb vízibombákból rakhatod össze. De hogyan fogod rögzíteni a helyére?
2011. nov. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát ez az xDD
2011. nov. 27. 13:18
 4/7 anonim ***** válasza:

A rögzítés nem fog összejönni, mert gondolom hálót nem igazán tudsz vízbombába belegyömölszölni (esetleg egy kis géz), de a vízben lebegve egészen jól a helyükön maradnak, ha nem piszkálod. Amúgy minden sejtszervecske modellezhető vízbombával, a mitokondriumok legyenek pirosak, mert így szokás ábrázolni őket, alkoholos filccel rajzolhatsz a felületére vonalakat, amivel a belső membránrendszert jelzed, az ER és a Golgi már nehezebb dió... a Golgi sok egymásra pakolt lapos, vagy csak egy picit megtöltött vízbomba, hogy együtt maradjanak, spárgával rögzítheted. Az ER... nos, ez lufival gyakorlatilag kivitelezhetetlen, esetleg fogj egy csomag vízbombát, hasogasd fel össze-vissza, de maradjanak nagyjából egyben, max. kettőbe vágd. Utána, mivel műanyag, összeolvaszthatod random pontokon, de vigyázz, hogy egyre csomagold, hogy végül beleférjen az eredeti "sejtbe". Ha egy kis ügyességgel itt-ott összeolvasztva sikerül nagyjából egy vékony kettős réteget létrehozni, az a legprofibb, de hagyhatod egyrétegűre is, majd azt mondod, az valójában kettős réteg, csak nagyon vékony. :) (Bár nem kéne neki, de üsse kő.)

Csak a poén kedvéért, ha vannak pici, tényleg nagyon pici vízbombáid, mondjuk a kisebbek kerek teteje levégva is megfelelő, akkor az ilyen gömböcskéket is beleteheted a "sejtbe", mert mindenhol vannak pici membránlefűződések, vagy peroxiszómák, lizoszómák, akármik. Ja, és ha a sejtmag megvan vízbombából, alkoholos filccel ennek is rajzolj a felületére kis pöttyöket, vagy ha nagyon precíz vagy, köröket (de kisebbeket), mintha "rücskös" lenne. Mert a sejtmag ilyen, ezek a magpróusok.


De hogy fogod mindezt összerakni egy vízbombában?

2011. nov. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Süss egy tükörtojást!

:D

2011. nov. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti! Köszi szépen a segítséget, de már letettem róla mert nem mentek bele a cuccok és minden... szóval inkább nem csináltam meg. De szerintem te nagyon értesz ahhoz, ami engem is nagyon érdekel. Valami biológus-kémikus szeretnék lenni, elláthatnál néhány jó tanáccsal! :DDD
2011. nov. 28. 20:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyike vagyok a, ha jól számolom, három PhD-ző biológusnak a gyik-on, szóval vagy válszolok, vagy átirányítalak a többiekhez. :)
2011. nov. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!