Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valójában milyen a világ?...

Valójában milyen a világ? Ugyanolyan, mint amilyennek észleljük?

Figyelt kérdés
Ezen filózok már egy ideje.Mi a világot csakis az érzékszerveinkkel tudjuk felfogni,minden ember többé kevésbé ugyanúgy,és erre épül minden.De mi van,ha valójában más a környezetünk(vagy más is van a környezetünkben),csak azt a szemünk,fülünk nem képes felfogni?
2012. febr. 12. 23:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy van más is csak nem érzékeljük.


[link]

2012. febr. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szinte biztos nem olyan, amilyennek látjuk. Már egy mikroszkópban is mást látunk egy felületen, mint szabad szemmel. Vagy a fénynek is csak kis spektrumát látjuk, stb.
2012. febr. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem olyan, de mi ilyennek érzékeljük. Az érzékszerveink elég behatároltak ilyen szempontból.
2012. febr. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha valamit nem tudunk érzékelni se érzékszervekkel, se műszerekkel, se semmivel, akkor az nincs hatással semmire, tehát számunkra nincs, mert semmi jelentősége annak, hogy van vagy nincs.
2012. febr. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

ma 00:16


Itt nem a műszeres észlelésről szólt a kérdés. Az ultraibolya sugárzást sem érzékeljük műszer nélkül, mégis hatással van ránk.

2012. febr. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
És ez hogyan függ össze az én válaszommal?
2012. febr. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont olyan a világ, amilyennek látjuk/érezzük/halljuk. Legalábbis a nyers, fizikai világ, tehát ha nem keverjük bele az érzéseket, meg ha nem az a kérdés, hogy csúnya/rossz-e a világ, vagy szép. :)


El is mondom miért gondolom így: abban szerintem mindenki egyet ért, hogy a színek szubjektív dolgok. Valamire azt mondom, hogy kék, mert olyan színű, mint amire általában az emberek azt mondják hogy kék, akkor az kék. Akkor is, ha valaki szerint az inkább zöld. És hogy a színek azért terjednek pirostól liláig, mert piroson túl meg lilán túl nem léteznek színek: hiszen az ember azt már nem érzékeli, szóval azoknak már nincs színe. Ha egy alien érzékelné őket, akkor az az alien valószínűleg a zöldet is "más" színnek látná, hiszen ezek szubjektív dolgok. Pl lehet hogy az alien azt mondaná, hogy minden ami kék és sárga között van, az sárga. Vagy 28 különböző színt különböztetne meg a méregzöldön belül, és ki lenne akadva, hogy hogyan láthatjuk őket egymáshoz hasonlónak, mikor teljesen mások.


Vagy amikor a megasztárba röhögünk az embereken, hogy hamisan (vagy egy hangon) énekelnek, ők meg bizonygatják, hogy ők jól éneklik. Mindenki a valóságot hallja, csak mindenki máshogy (van aki sehogy), más szemszögből, és máshogy ítéli azt meg.

2012. febr. 13. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
jabocs, egy fontos kiegészítés még: tehát hogy lehet az, hogy szerintem minden érzékelt dolog szubjektív, és mégis azt mondom, hogy a valóságot látjuk? Hát úgy, hogy nem létezik objektív érzékelés. Nem mondhatom azt, hogy aki még élvezi szintiboy zenéjét, de már nem élvezi fekete pákó zenéjét, az látja helyesen a világot, vagy nem mondhatom azt, hogy csak akkor látnánk helyesen a világot, ha bármely két hang között érzékelnénk a különbséget, emiatt képtelenek lennénk a zene élvezetére.
2012. febr. 13. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 hollófernyiges ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy a tárgyak valójában nem tömörek, több mint 99%-ban vákuumból állnak.
2012. febr. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ma 01:33


Bocs, én értelmeztem félre a válaszod. Egyébként 100 hogy vannak olyan dolgok, amit a mai műszereink sem képesek érzékelni.

2012. febr. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!