Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az Eszterházy Károly...

Ha az Eszterházy Károly Főiskolán végzek a Bsc földrajz szakon (akkor geográfus lesz az oklevélben megnevezve) és az a kérdésem hogy innen milyen Msc szakirányok felé mehetek tovább?

Figyelt kérdés
2012. febr. 13. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Az EKFen van geográfus mesterképzés is két szakiránnyal: régiómenedzser ill. kockázatelemző geográfus. Emellett rebesgetnek egy új szakot/szakirányt(?) ami a megújuló energiaforrásokra építene. Mondjuk a kérdésedből lehet arra is következtetni, hogy nem feltétlenül az EKFen akarod a mestert csinálni, de nekem csak innen van információm.


Ennél többet igazából nem tudok: [link]

2012. febr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja és azt elfelejtettem, hogy nem emlékszem már arra, hogy ez a "megújulós pletyka" esetleg BSc. szakon belüli szakirány lenne vagy esetleg külön MSc. szak vagy szakon belüli szakirány. EKFen Földrajz Bsc.-n viszont jelenleg két szakirány van: a tanári és a terület-,térség- és településfejlesztő szakirány. De ha már odajársz akkor ezt az utolsó infót tudod, csak ez nem derül ki a kérdésedből teljes mértékben, ezért inkább leírtam.
2012. febr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából még nem járok az EKF-re csak érdekelt hogy hogyan tudnék továbbhaladni ha elvégzem a Bsc-t amit itt szeretnék elvégezni, Msc-n érdekel olyan is amit itt nem oktatnak, ilyen pl.: hidrogelógus mérnöki, tájépítész mérnök, geofizikus,ezekre lehet menni Bsc után geográfus diplomával az EKF-ről? vagy a szakiránytől is függ? (de a megújuló energiaforrások is tetszik amit mondtál)
2012. febr. 14. 17:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos azt nem tudom, csak az EKF-fel kapcsolatban vagyok valamennyire képben, ide járok földrajzra.
2012. febr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És mióta jársz oda?? Szted érdemes földrajzra menni?(sokan írják hogy elhelyezkedésileg rossz, de én szeretem a földrajzot), azt meg tudod nekem mondani h a levelezős képzésnek az oktatása melyik napra esik a héten?? bocs h ilyen sok kérdésem van, és köszönöm az eddigi válaszaidat is
2012. febr. 14. 21:47
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmi gond, szívesen segítek ha tudok. A levelezős oktatással kapcsolatban nem tudok biztosat, vagy péntek vagy szombat, de lehet, hogy mindkettő. Mi nappalisok hétfő és csütörtök között járunk, pénteken csak elvétve van földrajzon nappalisoknak óra. Nekem a 4 félév alatt 1x sem volt.


Most vagyok másodéves, de ma is pont azon gondolkodtam, hogy lehet rosszul választottam. Na nem azért mert rossz az iskola, nagyon jó a légkör az egész tanszéken, a tanárok korrektek, barátságosak és egyenlő félként kezeli a hallgatót még a tanszékvezető is. Egy tanár van aki nagyon megköveteli a dolgokat, ő 3-4 tantárgyat tanít, ahol is vért kell izzadni a kettesért, viszont emberileg kifogásolhatatlan és hatalmas tudással rendelkezik, de gondolom minden suliban/szakon van szigorú tanár. Az órák többségében érdekesek, tehát ahhoz képest, hogy én nem igazán voltam földrajz orientált ,tulajdonképpen csak "idekeveredtem" mégis bátran állítom, hogy érdekes és élvezhető a képzés, a hallgatói élet is nagyon jó, földrajzon mindig összetartó brigád szokott összejönni és hatalmas bulik is vannak. Minden szép lenne, kivéve egy dolog: az elhelyezkedés. A diplománk geográfus diploma lesz és még a tanáraim is megkérdőjelezik az elhelyezkedés esélyét, volt olyan tanárom aki azt mondta, hogy a munkáltatók nem ismernek és nem keresnek geográfust, többen tanácsolták már ,hogy nagyon nagy talpraesettség, tudás vagy ismeretség kell az elhelyezkedéshez. Elvileg különböző hivatalokban, önkormányzatoknál alkalmazhatóak lennénk, de senki nem tud biztosat mondani, szóval itt vagyok én is ebben a képzésben, de én sem tudok erről biztosat mondani, abban bízom, hogy ha elvégzem akkor az önkormányzatnál vagy valami kistérségi, esetleg regionális irodánál el tudok helyezkedni. De közel sem biztos ,hogy sikerül is.


Na már most ha itt végzel akkor vagy földrajztanár leszel vagy területfejlesztő geográfus, ha érdekel tudom linkelni, hogy milyen óráid lennének: [link] Az 1. és a 2. pont tárgyai mindenkinek kellenek ill. a 3. 1. a) is . A 3. 1. b) pedig a területfejlesztős tárgyak. A tanár szakirányosok ehelyett értelemszerűen egy tanári modullt vesznek.


Ha van kérdésed még kérdezz bátran, s ha tudok akkor szívesen segítek:)

2012. febr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja még eszembe jutott valami: van olyan szak is (bár Egerben nincs) ,hogy földtudományi, nem tudom a geológia mennyire érdekel, de azzal állítólag esélyesebb az elhelyezkedés.
2012. febr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, am reméljük lesz valami elhelyezkedési lehetőség is. :)
2012. febr. 15. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!