Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez a gyógyszer hatóanyag...

Fúróferkó kérdése:

Ez a gyógyszer hatóanyag ugyanúgy, vagy másképp hat?

Figyelt kérdés

A farmakológiát jól ismerőktől szeretnék választ! Egy koleszterin csökkentő gyógyszerben rosuvastatin-calcium,egy másik gyártóéban,más néven rosuvastatin-cink a hatóanyag.Ránézésben ugyanaz.

Tudom mi a cink és mi a calcium ,tudom,hogy vissza kéne menni a gyógyszertárba megkérdezni.De,ha lehet most szeretnék itt a székben válaszokat kapni hozzáértőktől!Unatkozó ,nyugdíjas ,helysírástudorok ,kötekedők ne fáradjanak a válasszal!


2012. febr. 16. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Csupán gyártástechnológiai szempontból van különbség. A cink-só formát olcsóbban lehet gyártani, nagyobb hozammal, kevesebb oldószerhasználat stb... Ez az újabb fejlesztés, a kalcium só volt az első. Hatásukban teljesen megegyeznek. -Egy gyógyszerész-
2012. febr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

Valóságban is valamivel olcsóbban vettem a cink tartalmút mint eddig a calciumost.

2012. febr. 16. 23:19
 3/3 A kérdező kommentje:

Majdddnem biztos vótam,hogy előbbb utóbbb elökerül egy okostolyyásás aki nem a kérdésre válaszol ,mert ahho hüjje.

Nincs kihőő szóni,nincs melohejj vagy efogyot a lopnivalo kábel?

Ha észrevetted volna,már a megfelelő szakember válaszolt a kérdésemre.Semmi szükség az ilyen munkanélküli ,lógós ,kötekedő tahókra itt.Kértem is ezt az elején.

A helyesírási hibákat csak javítgasd!

2012. febr. 17. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!