Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki felvililágosítana...

Valaki felvililágosítana kicsit ebben a kémiai feladatkorben?

Figyelt kérdés

feltoltottem a konyvembol egy képet a feladatsorról, a feladat az h írjuk fel a megfelelo reszreakciókat és a helyes stechiometriai koeficenseket a reakcióknak.Sajnos nem igazan ertem, mit kér tolem.

Valaszaitokat nagyon koszonom.

[link]


2012. febr. 17. 13:20
 1/4 Silber ***** válasza:

Ezek ún. Rexodi reakciók, így az oxidációs számok változásával kell foglalkozni. Gondolom leadták, ha ilyen feladatot kaptál. A lényege az hogy megkeresed azon atomokat amelyek oxidációs száma változik (pozitív, ill. negatív irányba), majd olyan sztöchiometrikus szorzótényezőket teszel az anyagok elé, hogy a töltésváltozások kiegyenlítsék egymást. Példa az elsőre:

MnO4(-) + I(-) + OH(-) -> MnO4(2-) + IO3(-) + H2O

Látható hogy a bal oldalon a Mn oxidációs száma +7, jobboldalon +6. Tehát eggyel csökken.

További a bal oldalon a jódé -1, a jobbon +5. Ez nőtt hattal. Így hatszor annyi mangán kell a töltések kiegyenlítéséhez, mint jód. Így:

6MnO4(-) + I(-) + OH(-) -> MnO4(2-) + IO3(-) + H2O

Innen már csak szimpla egyenletrendezés.

6MnO4(-) + I(-) + 6OH(-) -> 6MnO4(2-) + IO3(-) + 3H2O

2012. febr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ertem, koszi szepen!
2012. febr. 17. 17:16
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos megsem vilagos.Azokat ki tudom szamolni amelyek felett nincs negativ jel.de amelyeken van, mint pl az elso peldanal is, mit kell csinalni?es mit jelent egyaltalan a 2+ vagy 2- egyes elemek felett?
2012. febr. 23. 18:16
 4/4 Silber ***** válasza:
Annyi a különbség hogy azesetben nem 0-nak kell lennie az adott összetett ionra a töltések összege, hanem -1-nek.
2012. febr. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!