Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy tudnék egy DC motort...

Hogy tudnék egy DC motort gépről elindítani?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő vagyok,de szerintem megfelelő kitartással egy egyszerűbb robotot megtudnék építeni.

Az lego NXT/Fischerrobot-szerű dolgot szeretnék előállítani.


Hogy kezdjem el ?

Laptopról szeretném irányítani,tehát nincs Soros portom.

USB-n keresztül mi a teendő ?



2012. febr. 21. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon kezdő vagy, akkor macerás lesz, de kitartás kérdése. Ha vágod az angolt, akkor sok oldal foglalkozik ezzel, pl:

[link]

Itt léptető motorról van szó, amúgy én is azt javaslom.


De itt is körülnézhetsz.

[link]

2012. febr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 fúróferkó ***** válasza:

Nincs soros port, de párhuzamos ,a nyomtató meghajtáshoz van?

Onnan lehet motort vezérelni biztos.

Legalábbis annak idején a COMMODORE 64 párhuzamos portjáról ketyegett az ilyesmi.

2012. febr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Manapsag a nyomtatok is Usb-rol mennek. :)
2012. febr. 22. 20:22
 4/7 anonim válasza:
én nyomtatóból vettem ki és ugy csináltam egy szél gépet nagyon jó lett utána egy kiskocsit
2012. febr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"én nyomtatóból vettem ki"

Mármint léptetőmotorokat? Régi, rossz nyomtatókból valóban lehet jó motorokat kinyerni, nekem is van pár. :)

Kérdező, mielőtt ilyen motorokat használsz, olvass utána a léptető motor vezérlésnek, mert másképp működnek, mint a "sima" DC motorok, viszont pontosabban vezérelhetők.

2012. febr. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Létezik soros-párhuzamos átalakító, ilyenre szükséged lehet. Az USB az egy soros port! ( universal-serial-bus)


[link]


Egyszerűbb ezt megvásárolni, ugyanis mindenképpen párhuzamos vezérlést kell alkotnod!


A munka oroszlánrésze programozás lesz, először tudj meg mindent a léptetőmotorokról. Hasonló a működése a BLDC motoroknak is. Általában háromfázist kell kibocsátani, de a forgásirány meghatározása sem utolsó szempont!


Bár nem hinném, hogy én ezzel kezdeném, inkább sima DC motorból, nagyon pici áttéttel alkotnék egy "szervót", ami elé egy H hidat tennék, az a forgásirány megfordítására tenné alkalmassá!


A megfelelő portra kiküldeni egy szignált pofonegyszerű, mint említettem ehhez csak prog. előismeret kell. Olvass el egy jó "C" könyvet és akkor tudsz majd mindent!


Ha valóban komolyan akarod venni, és van kitartásod hozzá, akkor ezt ajánlom figyelmedbe:

[link]


Ez egy USB - U(S)ART átalakító. Ha ehhez veszel egy USB apa csatlakozót, akkor a beépített drivernek köszönhetően felismeri azt az oprendszered, majd tudsz adatot kiküldeni a chip lábaira! Ez valóban hasznos, ugyanis a chip lábára egy tranzisztort kötve, a jelet tovább erősítheted, és ez már mehet a DC motorra.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe!


Ha lenne kérdésed, ide írj:

gal.mate@gmail.com


vagy MSN: g890707@freemail.hu


Jó építgetést!

2012. jún. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző hozzászóló vagyok:


gal.mateo@gmail.com

2012. jún. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!