Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudnék tudományos...

Hogyan tudnék tudományos témákban művelődni, naprakész maradni?

Figyelt kérdés
Orvostudomány, kémia, modern fizika, csillagászat, jövőtechnológia érdekelne többek között. Folyóiratokat, megbízható frissülő internetes oldalakat, könyveket várnék. Lehet angol, magyar nyelvű (esetleg olasz). Megköszönném a segítséget!
2012. febr. 21. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Folyóiratot ajánlanék elsősorban:

Meteor

BBC Science Focus (Magyarországon új folyóirat, nekem nagyon tetszik)

3. Évezred

3. Évezred Panoráma (negyedévente jelenik meg, négy nagy témát ölel át: archeológia, emberi egészség, technológiák és világűr)

IPM (Ebben másról is van szó, de szokott lenni 1-2 folytatásos tudományos témájú cikk is. A többi is nagyon érdekes legtöbbször)


Szeretem a TTK könyveket is, illetve egy nagyon kedves könyvem Timothy Ferristől a Mai kozmológiai elméletek című könyv. Nézz szét a neten, használd a Google-t, biztos találsz neked való blogokat, oldalakat.

2012. febr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Találtam is, persze! Ti tanácsotokra vagyok kíváncsi, akik hasonlóan elmerülnek a témában. :)
2012. febr. 21. 20:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Nature,Science?:)
2012. febr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 PótPápuaPuapó ***** válasza:
Természet Világa folyóirat
2012. febr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Természet Világa havilap:a legkomolyabb természettudományos újság jelenleg itthon

Élet és Tudomány: természettudományos-ismeretterjesztés,naprakész a technikai újdonságokban is. Ezek az általad felsorolt témákkal magas színvonalon foglalkoznak.

Van még a sok méregdrága és nagyon szép kiadvány (IPM,NatGeo,Spektrum,Geo,stb.),de ezeknél talán fontosabb a külalak és a profit, mint a tudományos tartalom.

2012. márc. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2012. márc. 28. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!