Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van annak bármiféle tudományos...

Van annak bármiféle tudományos alapja, hogy a négerek (arabok, cigányok), stb. alapból is büdösek? Ill. annak hogy a négerek pénisze nagyobb, mint az európaiaknak?

Figyelt kérdés
Természetesen a tisztálkodás utáni "lemoshatatlan" szagra gondolok..
2012. febr. 20. 21:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
35%

A négerek pénisze általában ugyanazért nagyobb, mint amiért a bőrük színe általában fekete: genetika.


és ugyanamiatt tartod a fehér embereket kevésbé büdösnek, amiért a saját fingodat is kevésbé tartod büdösnek mint a többi emberét. Minden embernek van egy jellegzetes szaga, amit nyilván csökkenteni lehet, ha az ember mosakszik, de teljesen nemigen lehet eltüntetni.

2012. febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ennél picit tudományosabb választ várnék.
2012. febr. 20. 21:47
 3/23 anonim ***** válasza:
17%

Senki nem büdös (legfeljebb Te tartod annak), mindenkinek genetikából adódóan van testszaga..

Igen a négerek a genetikából adódóan nagyobb pénisszel rendelkeznek..

A tudományos magyarázat: GENETIKA

2012. febr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

1.Nem a magam nevében nyilatkoztam.Én még nem szaglásztam néger embert.

2.A "saját testszagot" én is ismerem,a legtöbb embernek ez nem büdös.Állítások szerint viszont a négereké különösen az.

3.Ha genetika,akkor ezen belül mi a magyarázata?Miért van nekik nagyobb,mint a többinek?

2012. febr. 20. 22:22
 5/23 anonim ***** válasza:
67%

Hogy miért nagy a négerek (vagy inkább: egyes negroid csoportok) pénisze, arra szerintem nincs egyértelmű ok. Általában az ilyen különbség két szempontból vizsgálható:

1) van-e szelekciós előnye a nagy pénisznek, és ha igen, lehet-e, hogy a kis pénisz valójában egy szelekció alól kikerült jelleg.

2) Lehet-e a kis pénisz alapító hatás vagy palacknyak-effektus hatása.


Én azt gyanítom, hogy az emberiség egy bizonyos korszakában a nagy pénisz pozitív szelekciós nyomás alatt állt, és az afrikai emberek szimplán csak megőrizték ezt a jelleget. Az Afrikából kivándorolt embercsoportok esetében szerintem nagyon hamar kikerült a nyomás alól, mégpedig a ruházkodás miatt, de elképzelhetőnek tartom az alapítóhatást is, sőt keleti országokban egy másodlagos negatív szelekciós nyomást is. Mindezekre nem ismerek konkrét bizonyítékot, eszmefuttatásom a populációgenetika általános szabályain alapul.


A testszag genetikai alapjaiként a wiki például az MHC-t említi.

[link]


Tehát legalább egy példát ismerünk, ami összeköti a testszagot a genetikával, lehet, hogy van más, rassz-specifikus illat is, de ez eredhet akár táplálkozásból vagy egyéb kultúrális hatásokból is. Tudom, mit értesz négerek jellegzetes testszagán, de nekem volt félvér néger osztálytársam, akinek nem volt olyan. (Persze lehet, hogy a félvérség miatt.)

Mindenesetre szerintem gyerekkorban adoptált néger gyerekek szaga alapján el lehetne dönteni a kérdést. Én inkább arra tippelek, hogy nálunk a nagyszámú nigériai bevándorló szagán tulajdonképpen a nigériai fűszerek érződnek, de nem kizárható a genetikai ok.


Azt, hogy mindezt kellemetlenként éljük meg, inkább a szokatlanságából ered, az ember általában nem szereti a szokatlan szagokat, ez egyfajta "biztonsági ösztön", nem pedig rejtett rasszizmus.

2012. febr. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
21%

A cigók azért büdösek, mert egész nap a szemétben úsznak, meg egyébként is havonta max. egyszer fürdenek.(Akkor is csak azért, mert részegen beleesnek a patakba)


Egyébként meg ritka idiótán fogalmaztad meg a kérdést: mi az, hogy "tudományos alapja"? Esetleg tudományos magyarázata.


BTW én még nem hallottam olyan tudományos vizsgálatról, ami a testszag és a gének közötti összefüggést vizsgálta volna. P-csméret és genetika közötti összefüggés vizsgálatáról sem olvastam eddig.

Dehát szerintem tök nyilvánvaló, hogy van valami genetikai oka, mert ugyan mi más okozhatna ilyesmit?

2012. febr. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

5. válaszoló,köszönöm a magyarázatod!

6.-nak nem tudom mi a baja a "tudományos alappal".Elég kultúrálatlan egy válasz volt.

2012. febr. 20. 23:59
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

"Ha genetika,akkor ezen belül mi a magyarázata?Miért van nekik nagyobb,mint a többinek?"


Valószínűleg azért mert a genetikájukban a gének nagyobb péniszt kódolnak, nemigaz? Hogy lehet ilyen hülye kérdést feltenni, utána komoly, tudományos választ várni? :D


Nézzél tv-t, az tele van áltudományos fasságokkal amire szükséged van.

2012. febr. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

" a négerek (arabok, cigányok), stb. alapból is büdösek?"


Nem a négerek stb. "büdösek", hanem a tiédtől eltérő baktériumok és gombák által "lakott" embereket érzed "büdös"-eknek, míg a tiédhez hasonlókat nem. Általában minden külföldi "büdös", legalábbis jellegzetes szagú, mert a szaga szokatlan. Bár őszintén szólva én eddig még csak az olaszok szagára figyeltem fel, az számomra messziről érezhető, míg négerek és cigányok esetében sose tapasztaltam ilyesmit.


"a négerek pénisze nagyobb"


Nagyobb, ahogy az egész testük is nagyobb. Kivéve mondjuk a 150 cm-es dél-afrikai törzseket.

2012. febr. 21. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
52%
Milyen érdekes, hogy a természettudomány rovatban az egyetlen természettudományos válasz van lepontozva, ebből is látszik, hogy a sok gyökér mennyit tud arról, hogy mi is a természettudomány. #5-ös voltam.
2012. febr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!