Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy hívják ezt a csillagot a...

Hogy hívják ezt a csillagot a Hold mellett?

Figyelt kérdés
[link]
2012. febr. 27. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Jupiter
2012. febr. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. febr. 27. 08:48
 3/9 anonim ***** válasza:
19%

Egyrészt az nem egy csillag, csak szimplán egy bolygó. Csillagnak tűnhet, de nem az, mert nincs saját fénye. Amúgy szerintem ez nem a Jupiter, hanem a Vénusz (Esthajnalcsillag). Most pénteken a három égitest ( Jupiter , Vénusz , Hold) együttállást lehetett megfigyelni. Képeket itt találhatsz:


[link]

2012. febr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Amúgy szerintem ez nem a Jupiter, hanem a Vénusz"


De, a 2012-02-26 fotón az a Jupiter. A Vénusz alacsonyabban követte a Napot.

2012. febr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"De, a 2012-02-26 fotón az a Jupiter. A Vénusz alacsonyabban követte a Napot."


A Napot?? Amúgy ha megnézed a az általam belinkelt oldalt, ott láthatod, hogy a három égitest egy vonalban áll ... Legfelül a Jupiter, alatta a Vénusz, legalul pedig a Hold. Te magad is azt mondtad, hogy a Vénusz alacsonyabban volt, ez alapján a kérdező képén a Hold és a bolygó között nincs másik, így ezért feltételezhető, hogy az a Vénusz.

2012. febr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csakhogy azok a fotók pár nappal korábban készültek, azóta már a két bolygó "között" látszik a Hold. Vagyis a Vénusz megy lefelé a Nap után, őt követi a Hold és végül a Jupiter. Mivel a kérdező fotója 26-án készüt, szerintem az ott a Jupiter.


De ezen tuti nem fogunk összeveszni. :)

2012. febr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szombat, 25-dike:

[link]


Vasárnap, 26-dika:

[link]


Szóval attól függ, a kérdező fotója melyik nap készült. :)

(10:39 voltam.)


Forrás:

( [link] )

2012. febr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nerd war. lol
2012. febr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Not war, argument. :)
2012. febr. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!