Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szőke férfi vagy nő van több...

Szőke férfi vagy nő van több a világon?

Figyelt kérdés

Természetes szőkékre gondolok.


Illetve Magyarországon mennyi a szőkék aránya?


2012. febr. 27. 19:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

Eredeti szőke, mármint aki nem festi a haját nagyon ritka. Gyerekeknél nyilván gyakoribb ez a hajszín mint felnőtt korban, mert a legtöbb embernek tini korában, vagy talán még előbb is besötétül a haja, ha gyerekkorában szőke volt.

Szóval nagyon ritka, ha azt mondon Magyarország 1%-a eredeti szőke talán akkor is sokat mondtam.

Gondolj csak arra hogyha kimész az utcára akkor mennyi szőke embert látsz, persze ezt nem lehet ténnyé fordítani, mert nem tudhatod hogy az illető festett-e vagy sem, bár sokszor látni lehet.

+ az is érdekes hogy ki mit ért szőkén, sokszor világosbarnahajú lányok szőkének vallják magukat...

2012. febr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)


Amúgy nem olyan ritka mint pl a vörös haj. Hány éves kortól marad meg szőkének az az illető, aki természetes szőke? Nem tudom érthető-e a kérdés.


A festett szőkékre általában ha ránézel, akkor látod hogy festett-e vagy sem, mert sokan fehér(platina)szőkét festenek.

Egyébként azért tartják magukat szőkének a világosbarnák, mert elég hasonló a világosbarna és a sötétszőke hajszín.

1% nagyon kevés...


Egyébként mi az amit te még szőke hajszínnek tartasz? Tudnál esetleg egy képet mutatni?

2012. febr. 27. 20:23
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Én is szőke és zöldszemű voltam, aztán mindkettő bebarnult :( :D F/20
2012. febr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az ok hogy a hajad bebarnult, de a szemed az hogy? :O
2012. febr. 27. 20:42
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem vágom, de egy ismim kislányának a "Bounty kék" szeme is besötétedett, "befakult" idővel.
2012. febr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

Hűű jó sok kérdés gyülemlett fel tegnapról mára.

Megpróbálok rájuk válaszolni, de még én sem vagyok tudós, csak egyetemi hallgató.

Hány éves kortól sötétedik be és miért?

A haj és a szemszín genetikailag kódolt: A színért(haj, szem, bőr) a szervezetben lévő melanociták(festéksejtek) felelősek. Genetikailag az van kódolva hogy mennyi melanocita termelődik(és szerintem az is hogy mikor kezdődik ez a termelődés).

Pl.: Személyes tapasztalat: én is és a barátom is szőkének születtünk, én még mindig szőke vagyok, bár már nem annyira világos(szinte platina szőke hajam volt), mint gyerekkoromban, a barátomnak viszont fekete haja van és nem festi!Nekem viszont mindkét szülőmnek szőke haja volt, a barátom mindkét szülője fekete/sötét hajú.

A kor, az hogy mikor sötétedik be az egyénenként változó, de szerintem általánosságban olyan 6-8 éves korban. Viszont pl. anyukámnak szülés után lett barna haja (gondolom ez a hormonális változásoknak is köszönhető.

Kicsit többet szemszínről:

Ma már van olyan műtét amivel a barna szemből kéket tudnak varázsolni, mégpedig úgy hogy a szivárványhártányban larakódott melanin réteget lézerrel eltávolítják.(sajnos nemtudok hozzá forrást linkelni, de valamilyen tudományos lapban olvastam)

Hogy én mit tartok szőkének?

Adok egy linket(igaz hogy ez egy hajfesték paletta de itt a legcélszerűbb mutatni szerintem)

[link]

Szerintem az első sorból a 9.1 és a 8.1 kivételével mindegyik szőkének tűnik és számít, a többi nyilván nem az.

Remélem tetszett a válaszom és kielégítette kíváncsiságod, ha még érdekel valami, pl. hogy a szőke haj mennyire vaonzza a férfiakat és miért, vagy ilyenek akkor arra is szivesen válaszolok. Szóval ha tetszett akkor kérlek értékeld is:)

2012. febr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Értékeltelek.

Igen érdekelne hogy mennyire és miért vonzza a szőke nő a férfiakat?


Illetve a szőke fiúkat miért nem szeretik annyira a nők mint pl a barnákat?

2012. febr. 28. 18:39
 8/12 A kérdező kommentje:
jahh és amúgy a9.1 és a 8.1 au milyen szín amúgy?
2012. febr. 28. 19:29
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

9.1 és 8.1 szerintem inkább barna, mint szőke..


Jó akkor hamarosan utánajárok pár könyvben. Addig is egy érdekes cikk a szőkékről. Illetve szőke nőkről:

[link]


Itt is látszik hogy nem jártam messze az igazságtól, hogy a szőkék kb. 1%-át teszik ki a népességnek. Ezt a blogot amúgy egy kutató írja, úgyhogy hiteles, nem kitalált dolgok vannak rajta;)

2012. febr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszi szépen :)


Amúgy nagyon érdekes amiket írsz, nagyon érdekel, remélem azért nem megterhelő :)


1% az tényleg nagyon kevés, mondjuk akkor nagy igazság van abban is, hogy a sok festett szőke miatt tűnik többnek az arány.


Akkor aki 6-7 éves kora után is(értsd 18, 20 fölött) szőke, az nem fog bebarnulni?

Én is platinaszőke voltam, na érted ilyen teljesen fehér :D most viszont ilyen középszőke vagy milyen. Bár a hajszálak egyenként nagyon világosak, világosabbak mint egybe az egész, nemtom miért.


Mondjuk a barátod fekete haja furcsa, mert ilyet még nem nagyon hallottam h szőkéből fekete is lehet. A szeme színe is megváltozott?


Amúgy gondolom fehér bőrű világos hajú embereknek nem lehet sötét színű szeme igaz?


A szőke nők szexuális vonzerővel bírnak a férfiak körében, a szőke férfiakkal is ez a helyzet a nők körében?


Előre is köszi :)

2012. febr. 29. 05:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!