Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintem a paleontológia...

Szerintem a paleontológia hülyeség mire föl tanítanak az egyetemen ilyen álltudományt az adófizetők pénzén?

Figyelt kérdés
Én pl.: a dinoszauruszok létezésében nem hiszek de tök mindegy hogy voltak e vagy nem voltak ettől sokkal lényegesebb kérdésekkel kellene foglalkozni szerintem az egyetmeken.
2012. márc. 4. 19:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ne etessétek a trollokat! A kérdező nyilvánvalóan csak trollkodik. Vagy esetleg egy bigott vallásfanatikus, aki szerint a tudomány hazugság, azaz tudatlan ember.
2012. márc. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 2xSü ***** válasza:
100%

#12:


Lehet, hogy trollkodik. Lehet, de lehet, hogy csak egy fiatal, aki provokatív módon akar ilyen módon véleményeket olvasni.

Másik oldalról ugye a válaszok nem csak a kérdezőknek szólnak, hanem bárkinek, aki utána itt, vagy a Google-ben rákeresve valamire idetéved.


Ezért is próbáltam korrekt, higgadt, racionális választ adni, ami lehetőséget nyújt arra, hogy ha valaki akar elgondolkodni rajta, akkor megismerje a tudomány álláspontját.


Másik oldalról érdemes megpróbálni válaszolni erre a kérdésben legalább magunkban. Illetve arra a kérdésre, ami mögötte húzódik. Miben különbözik a tudomány, mint a vallások, ezoterikus ágak, filozófiák tanításai. A tudományosság szükségszerűen materialista szemléletet követel-e? A tudomány valóban az igazságot tárja fel, vagy csak a leghasználhatóbb, így az igazsághoz leginkább közelítő modellt képes csak megtalálni. A tudomány cáfolja-e Isten létét? (Szerintem nem. Csak Istennel nem számol, mert arról nem tud semmit, így felesleges bevonni az egyenletbe. Az F=m*a+(Isten jókedve)+(szerencse) nem mond el semmivel többet, mint az F=m*a. Ez utóbbi leírja az esetek 99,99%-ban az összefüggéseket, de nem zárja ki Isten létezésének lehetőségét. Viszont aki vitatja ezt a 99,99%-ot, az nem ismeri a világot.)


A vallások többsége nem a világ egzakt leírásának céljából mesélnek teremtésről, egyebekről. A vallások célja az ember, annak a személyisége. Erre világítanak nagyon jól rá ezek a mítoszok és érdemes megtalálni bennük a valódi mondanivalót. A materialisták hajlamosak eldobni a különböző szent könyveket, vallási tanításokat, pusztán azért, mert a világ látszólag 6000 évnél régebbi, ellentétben a Bibliában olvashatókkal.


Szerintem a tudósok és a vallási „fanatikusok” nagyon sokszor elbeszélnek egymás mellett, ahelyett, hogy megpróbálnák megérteni a másik gondolkodását. Pedig ha igazán hajlandóak lennének megérteni a másikat, akkor rájönnének, hogy az egyik azt mondja a virágról, hogy piros, a másik, meg hogy tulipán. Egészen más kategória, sok esetben összeegyeztethetők a világképek, ha leásunk a mélyére a dolgoknak.

2012. márc. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

2xSü

Teljesen egyetértek, és próbáltam én is már nem egyszer leírni itt vagy akár a valláskritika részben, hogy a tudomány-vallás szembenállás értelmetlen, nem ugyanarról szólnak, nem ugyanaz a céljuk. Csak nyitottan kell állnunk akár a természeti törvényekhez, akár pl. a Bibliához. És szomorúan tapasztalom, hogy már mindkét oldalon akadnak fanatikusok, bigottak, vagy mindegy hogyan nevezzük.

2012. márc. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
92%

Nyílván semmi szükség nincs arra, hogy megismerjük a bolygónk múltját...

Egyébként a paleontológia nagyon nem csak a dinoszauruszokkal foglalkozik. Jó azokkal is, meg más gerincesekkel, de a legnagyobb részében a kőzetalkotó dögökkel (foraminiferák, molluscák, bryozoák stb). Egyébként ettől mi lényegesebbel lehetne foglalkozni? Az termelőipar is erre épül úgymond. Olajfúrásoknál legjobban az ősmaradványokból lehet az adott kőzet korát meghatározni pl.

Én tanulok és tanultam őslénytant, mert geológusnak készülök, de ekkora marhaságot még nem hallottam...

Az adófizetők pénze máshol veszett kárba, pl a te nyelvtan oktatásodon..

2012. márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
55%

Háhá egy bölcsész :D Na ezekre sincsen semmi szükség...

Nem volt ám nehéz megszerezni a diplomádat, ne is mondd. Bölcsész szobatársaim voltak, szart se tanultak az 5 év alatt, mégis jó jegyeik voltak. Ó vajon csak nem azért, mert büfészak az egész?! Csak egy órára jöttél volna be hozzánk vagy más természettudományos, mérnöki stb. képzésnek az órárira, 5 perc után sírva rohantál volna ki...

Egyébként jó melózni a McDonald's-ban?

Én legalább pénzt kapok a munkámért, nem is keveset. BTW akkor kocsival se nagyon járjál, meg semmivel amihez kőolajszármazék kell. Gondolom nem vagy tisztában azzal, hogy milyen sok paleontológus dolgozik a nagy kőolajvállaltoknál (nem ilyennél mint a MOL, mondjuk ott is sok, de nézzél meg egy Exxon-t) Szóval nem kéne fikázni a másikat, főleg úgy hogy semmit sem tudsz róla, hogy mit tanult és miért, kedves magasan qualifikált bölcsész úr....

2012. márc. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 2xSü ***** válasza:

Bölcsész… Ha ez komoly, akkor elég nagy baj van az oktatással. Ha meg vicc, akkor elég hülye viccre sikerült.


„Ha nem tetszik ne szólj hozzá a kérdéshez.”


Ha felteszel egy véleménykérő kérdést, akkor miért csodálkozol, hogy az emberek leírják a véleményüket? Már miért ne írhatnának a tieddel ellentétes véleményt? Hiszen ez lenne a lényeg? Ha a saját véleményedet akarod hangoztatni, és nem érdekel mások – amúgy megsúgom: a többség – véleménye, akkor írj egy esszét, tanulmányt, azt add oda annak, akinek akarod. Vagy vezess egy blogot, hozz létre egy honlapot és kész. A nagy számok törvénye alapján bizonyára lesznek akik olvasni is fogják, és nem kell törődnöd mások véleményével.


De ez még mindig a gyakorikerdesek.hu, ahol minden kérdéshez válaszokat lehet írni és ez az oldal fő funkciója.


Értem én az álláspontodat, de azt gondolom – és ezzel lehet vitatkozni –, hogy aki kicsit is komolyabban elmélyül egy-egy tudományág tanulmányozásában, az sok kérdés mellett azért látja, hogy a világot leginkább ellentmondásmentesen és leginkább logikusan, tényekre alapozva leíró világképpel a tudomány rendelkezik.


Az emberek többsége nem vallja azt, amit a kérdésed sugall. Még sok vallásos ember sem. Ezt nem árt, ha tudatosítod magadban.


A kérdésedből kicsit úgy tűnik, mintha azt gondolnád, hogy a világ körülötted forog, úgymond te tudod a frankót, aki mást mond, mint te, az hülye. Nos ez elég nagy önismereti hiányosság, mondhatni antiszociális attitűd. (Nem sértegetni akarlak, csak felhívni a figyelmedet, hogy próbálj kicsit más perspektívából is ránézni a világképedre, önmagadra.)


Az önismeret és a világ ismerete kéz a kézben jár. Minél inkább ismered az egyiket, annál tisztábban látod a másikat. „Ismerd meg magad és megismered az egész világot!” Pontosabban, ha a világot rosszul ismered, akkor a helyedet, szerepedet is rosszul látod benne.


Attól, hogy egy ember, sőt akár az emberek 1%-a azt mondaná, hogy nincs szükség informatikára, szerinte felesleges, nem ad semmit hozzá a világhoz, attól miért kellene megszüntetni az informatika oktatást? De még ha az emberek 95%-a is gondolná ezt, akkor sem lenne reális a dolog. Miért kellene megakadályozni, hogy aki hisz benne, tanulni akarja, annak lehetősége legyen rá?


Leírtuk milyen haszna van a paleontológiának. Ha ezzel kapcsolatban vannak kétségeid, akkor beszéljük meg.

2012. márc. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Amúgy meg saját cégem van erről ennyit.
2012. márc. 7. 21:51
 18/23 anonim ***** válasza:

Saját cége mindenkinek lehet, barátom. Kitöltesz egy pár papírt, és máris egyéni vállalkozó vagy. Ismertem segghülye, ám saját céggel rendelkező embereket, simán elt udom képzelni, hogy te is ebbe a csoportba tartozol.

(Az egyik ilyen ismerősöm egyébként a "kreatív adózó" típusú vállalkozók közé tartozott, és annyi esze volt, hogy vett egy terepjárót a saját nevére... minimálbérre volt bejelentve.)

2012. márc. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Ez akkor sem tudomány,ökörség az egész.A tévében most is mutattak egy paleontológust és akkor baromságokat mondott, hogy nem győztem nevetni rajta,13 méteres cápa élhet szerinte az óceán mélyén,mi a fenét enne ott egy ekkora állat,marha.Na én ezért nem ismerem el.
2012. márc. 16. 16:57
 20/23 anonim válasza:
tényleg ne etessétek szegény trollt.
2012. márc. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!