Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintem a paleontológia...

Szerintem a paleontológia hülyeség mire föl tanítanak az egyetemen ilyen álltudományt az adófizetők pénzén?

Figyelt kérdés
Én pl.: a dinoszauruszok létezésében nem hiszek de tök mindegy hogy voltak e vagy nem voltak ettől sokkal lényegesebb kérdésekkel kellene foglalkozni szerintem az egyetmeken.
2012. márc. 4. 19:11
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező látom nem vagy tisztában a paleontológia fogalmával, illetve, hogy mivel is foglalkoznak az ilyen szakemberek.

Először is senkit sem érdekl, hogy miben hiszel és miben nem, te dolgot, engem nem érdekel.


Azt viszont el kell, hogy mondjam a gerincespaleontológia nagyon kicsi részét teszi ki az őslénytannak, így a dinoszauruszok, cápák és egyéb említettekkel keveset fogalkoznak.

Az őslénytan javarászt gerinctelenekkel foglalkozik. Fő érdeklődési terület pedig a kőzetalkotó, korjelző és környezetjelző ősmaradványok. Hogy miért is jó ezeket kutatni?


Nézzük sorban: A kőzetalkotó ősmaradványok azok amelyekből a mészkőhegységek felépülnek, amelyek nélkül ma nem lenne mészkő, dolomit, márvány és egyéb építészetben oly gyakran hasznosított kőzet. Azért kell ezeket kutatni, mert a kőzetképződés ma is működő folyamat, nem árt tudni miből mi lesz.


Korjelző ősmaradványok: ezekkel tudjuk pontosan datálni a földtörténeti korokat. Ezek a dögök gyors evolúciójúak, így csak vékony rétegben vannak jelen. Ha egy kőzetben találunk egy ilyen ősmradványt, akkor annak pontos korát meg tudjuk mondani. Bányászatban, kőolajkutatásban kiemelkedően fontos szerepük van sz ilyen ősmradványoknak, és a velük foglalkozó szakembereknek. Nem véletlenül dolgozik az Exxonnál és egyéb nagy cégeknél is több 100 paleontológus.

A környezetjelző ősmaradványok egy adott környezet - pl arid klíma - datálására alkalmasak. Ezeknek szintén nagy szerepe a gazdaságban. Illetve a klímaváltozásokra is tudunk belőle következtetni. Klímaváltozások jelenleg is zajlanak. A múlt megismerésével következetni tudunk a jövőre a jelenlegi állapotokból, aki szerint mindez jelentéktelen dolog és hülyeség és gondolkodjon el magában.

Áltudomány? Adófizetők pénzének kidobása? Badarság.

Ha tudnád éves szinten hány milliárd dollárt dobnak ki állateledek vagy kozmatikumok fejlesztésére. Megmondom neked, több 100-szorosát. Valld be melyiknek örülsz jobban: hogy a macskád/kutyád ehet vadkacsa ízesítésű tápot vagy azt hogy új kőolajmezőket fedeznek fel és lesz benzin még x évig?


Remélem segítettem a kételyeid illetve téves információid eloszlatásában.

2012. máj. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nehezen tudom elhinni, hogy ilyen típusú kérdések feltevőit bármiről is meg lehet győzni.

A tudományok egyes területeinek művelését nem egyes emberek sajátos igényei alakítják, hanem hosszú időszak sok sok kísérlete, próbálgatása, gyakran mellékvágányokkal. Ha egy terület komolyan művelt szaktudománnyá nőhette ki magát, a mögött nagyon sok ember komoly munkája, rengeteg kritika, vizsgálat kormányzatok meggyőzése politikusok belátása és még rengeteg dolog áll. Vagyis ha nem lenne kellő hasznossága, nagyon hamar elenyészik, hasonló szintű emberek tudomására sem jutna. Létező tudományterületről ilyen ordenáré módon nyilatkozni, egyet jelent azzal, nincs értelme vitának.

2×SüSüvel abban egyetértek, hogy minden kérdésre érdemi választ illik adni. De itt nem a paleontológia hasznosságának, vagy haszontalanságának szintjéről van szó, hanem elemi szintről, a megértéshez ott érdemes kezdeni. Hangsúlyoznám, hogy ezzel senkit nem minősíteni kívánok, az nem az én tisztem. Mindössze arra hívom fel a figyelmet, az eredményesség egyik feltétele, hogy a dolgokat a helyükön kezeljük.

2012. máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Tom Benko ***** válasza:
Halat, kiscsillag, halat eszik. Egyébként nem áltudomány.
2012. jún. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!