Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy rendszerben van víz és...

Ha egy rendszerben van víz és fagyásálló folyadék, és melegszik, akkor melyik tágul gyorsabban és mennyivel (a hőmérsékletválzotás függvényében persze)?

Figyelt kérdés
Apukám magyarázta nekem, hogy egy vízvezetékrendszerben tapasztaltak valami furcsaságot és nézzek utána ennek. Ha valamit rosszul írtam be, tudjátok be annak, hogy nem értek ehhez xD :) Értsétek jól

2012. márc. 5. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:
A víz a fagyállóval teljesen elkeveredik nincs ilyen hogy külön.
2012. márc. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, miből mennyi van, továbbá az anyagi minőségtől. Tudni kéne, mennyi a fagyálló hőtágulási együtthatója (jelen esetben A és B.

V(tágult)=V(kezdeti, víz)*(1+A*(d/dt T)+V(kezdeti, fagyálló)*(1+B*(d/dt T).

2012. márc. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, nem mégsem. Ez így hülyeség bocs. Tekintsd az előző válaszomat helytelennek.
2012. márc. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mire gondolhatott de pl az etilénglikol tipusú fagyállóknak a forráspontja is magasabb mint a vízé és így a víznél már felrobbanhat a tartály míg az etilénglikolnál még nem. Ha meg valaki ezzel töltené fel a vízvezetékrendszerét annak sokkal jobban alá kell gyújtania a kazánban ha azt akarja hogy keringjen a rendszerben :)) Viszont sokkal melegebb fog keringeni :) Meg az ehhez tartozó következmények(negatív-pozitív is)

Egyébként nem mindegy az sem hogy mit tartalmaz a fagyálló mert több anyagból is készítik. Van ami hamarabb forr mint a víz de tovább bírja a hideget stb.

2012. márc. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!