Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan oldal ahol van...

Van olyan oldal ahol van időjárás-előrejelzés az egész nyárra?

Figyelt kérdés
2009. jún. 9. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Egy hétre előre sem tudják még megjósolni az időt teljes pontossággal (kb 20-30%). Miért lennének képesek távolabbi előrejelzést adni?


ui: (Ez nem fika akar lenni, tudom hogy a tudomány még nem tart ott)

2009. jún. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tizenöt napost találtam (használom is, egész jó)

[link]

2009. jún. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Olyan internetes oldalt nem ismerek, ahol lenne részletes előrejelzés, van viszont az ún. "Dávid-naptár", ill. a koponyeg.hu a maga 15 napos előrejelzésével. Megbízható előrejelzést - az adott időjárási helyzettől függően - 2-5 napra lehet készíteni, utána csak tendenciák, ill. a több éves megfigyelésekből levont következtetések vannak. Jobb tehát, ha igen nagy fenntartással kezeled ezeket az előrejelzéseket.


Azt, hogy az átlagnál hidegebb vagy melegebb lesz-e egy bizonyos hónap, a NOAA 6 hónapos előrejelzésében tudod megnézni ( [link] De ez sem annyira biztos. :)

2009. jún. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Én azon az oldalon találtam meg a 2009. évi augusztusi időjárást, ahonnan a jövő heti lottószámokat másoltam át :)
2009. jún. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Azt még megjegyzem, hogy nem rossz a köpönyeg.hu előrejelzése (csupán ennyit tudnak ma a meteorológiai modellek). Hosszútávra nézve a nem megbízható, mint ahogy nagyon egyik sem. :)
2009. jún. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

szerintem max 15 napra tudják de én még az egyhetesben sem nagyon bizok

szerintem ami kb 80-90%ban biztos a 3 napos

egy egész évszakra azért az komoly lenne de még az egy hónap is

2009. jún. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A köpönyeg.hu előrejelzése is csak kb 7-8 napos. Utána már csak a sokéves átlagértékek szerepelnek nagyjából. ha valaki most megnyitja "érdekes" módon azt láthatja, hogy ÉNY Mo-on VI.19-VI.25 között a napi eltérés a két szélsőséges nap között is csak 2 fok. Vagyis végig ugyanolyan egyenletes idő lesz ott már...tisztára mint egy sokéves átlag.
2009. jún. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
van 1 hónapos is-www.időkép.hu
2010. nov. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!