Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan jött létre az élet a...

Hogyan jött létre az élet a földön?

Figyelt kérdés
Egyet értesz Darwin elméletével,vagy talán tervezett intelligencia révén,ahogy egyes kutatók gondolják újabban?
2012. márc. 13. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Na, akkor mégegyszer, már nagyon sokadszorra. Ismételd te is utánam:


AZ EVOLÚCIÓ NEM FOGLALKOZIK AZ ÉLET KIALAKULÁSÁVAL.


Az evolúció azzal foglalkozik, amikor már voltak élőlények a bolygón. Az élet kialakulásával a biokémikusok foglalkoznak.


Illetve, Darwin elmélete már réges-régen a kukában van, a tudomány már nagyon meghaladta azt. Egyes kutatók meg nem állítanak olyat, hogy tervezett intelligencia hozta volna létre az életet. Önjelöl, magukat kutatónak nevező "illetők" mondják ezt. A hivatalos tudományos álláspont nem foglalkozik vele :)

2012. márc. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2012. márc. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én nem állítottam semmit,csak kérdeztem!
2012. márc. 13. 16:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Sir Butcher meg fog ölni, ezért halkan mondom:

"Az evolúció azzal foglalkozik, amikor már voltak élőlények a bolygón. Az élet kialakulásával a biokémikusok foglalkoznak."


Vicces a név, de evolúcióbiológusok is foglalkoznak az élet kialakulásával, de akkor jobb szeretik elméleti biológusnak mondani magukat. :) (Ettől még a fent idézett igaz. Ne zavarjon meg senkit, az evolúcióbiológus a legritkább esetben foglalkozik az evolúcióval.)


Egyébként nem értek egyet Darwin elméletével. Ő azt mondta, az életet (bocsánat, Életet) Isten teremtette, az első sejtek tőle származnak. Az ID állít hasonlót (bár ő jobb szeretik az abiotikus evolúció, meg hasonló izéket, nemrég ilyesmit olvasgattam).


Amúgy egyelőre nem tudjuk pontosan, de remek kis elméleteink vannak.

2012. márc. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 selender ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe Gánti Tibor kemoton elméletét.

Egy jó választ ad arról, hogy mi történhetett. Érdemes átgondolni állításait.

Nem bizonyított, hogy ez történt X milliárd éve, de nagyon erős elmélet, és emgtörténhetett.

2012. márc. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!