Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a desztillált víz / hogyan...

Mi a desztillált víz / hogyan állítható elő? Kicsit pontosabban - vajon a lecsapódó párából kialakuló víz (harmat, légkondiból kicsöpögő víz) desztillált víz-e?

Figyelt kérdés
2009. jún. 11. 08:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Félreértesz. Orvosként mondom neked, hogy a desztillált víz kúra szerű használata mindenképp kerülendő. A természetes vízből a test által felvett elektrolitokat semmilyen más formában nem tudod pótolni. Itt nem csak a nátriumról van szó. A desztillált víz által előidézett hasmenés meg még csak fokozza az elektrolit szükségletet a testben. Ha ennek ellenére makacs maradsz, és mindenképpen véghez akarod vinni ezt a kúrát, akkor feltétlenül konzultálj előtte erről a háziorvosoddal.
2009. jún. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
87%

Nem az a lényege, hogy a szerves anyagokat elpusztítsd. A desztillált víz teljesen tiszta, sómentes, csak H2O van benne. A rendes ivóvízben, pláne az ásványvízben mindenféle kémiai anyagok vannak oldva (Mg ionok, Ca ionok, Na ionok, stb). Első sorban ezektől szabadulsz meg a desztillálás során, amik fehér vízkőlerakódásként a forraló edény alján maradnak. Éppen ezért használnak desztvizet például vasalásra, mivel abból már nem képződik többé vízkő, hiszen a vízkőképző anyagok ottmaradtak.


A desztillálás során tehát arról van szó, hogy a vizet felforraljuk, ezáltal ELPÁROLOG, de mivel az egyéb anyagok (pl a sók, számos szerves anyag) NEM TUDNAK PÁROLOGNI, ezért azok úgymond ott maradnak. Ilyen módon a gőz csakis tiszta vizet tartalmaz, így ha a gőzt megfelelően lecsapatjuk, akkor máris megkaptuk a desztvizet. Ha olyan anyag van benne, ami maga is képes párologni (pl alkohol), akkor az is párolog a forralás során, azaz nem tudjuk elválasztani a víztől, azaz nem kapunk desztvizet.


Fontos, hogy a lecsapatás tiszta felszínen történjen. Ha a felszín nem tiszta (pl a légkondi kondenzvize esetén is ez a baj), akkor a lecsapott vízgőz rögtön elkoszolódik, tehát az eredmény nem lesz desztvíz.


Az ivóvíz mindenképpen kell, hogy sókat, ionokat tartalmazzon. A desztvíz fogyasztása nagyon veszélyes, mert könnyen az ionegyensúly felborulásához, azaz vízmérgezéshez vezet. Ha csak az élőlényeket, azaz főként a vízben levő baktériumokat és egyéb kórokozókat akarod kiölni, akkor elég, ha forralod a vizet.

2009. jún. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
48%
Előző vagyok. Miközben megírtam a választ, más is megírta. Hallgassatok a doktor úrra!
2009. jún. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
89%

11:41:

A vitaminok valóban nagyon fontosak. Az se jó, ha az ember túl keveset visz be belőlük testébe, azonban az sem, ha túl sokat. Nem szabad átesni a ló túloldalára. Vitaminmérgezés is létezik. Lenkei féle vitaminokkal, és étrend-kiegészítőivel az a probléma, hogy túlzott mennyiségben tartalmaznak vitaminokat, és ez hosszútávon szintén káros. Vesekövet, májkárosodást okozhatnak, továbbá némely készítmény már betiltott káros mellékhatásokkal rendelkező gyógynövények kivonatait is tartalmazza. Azt se feledjük, hogy ha nem lennének gyógyszerek, akkor az átlagéletkor nem érné el a mai értékeket, így az érvelésed részben meg is bukott.

Összehasonlításképpen: Az 1900-as években az átlagéletkor 47 év körüli volt. Napjainkban viszont ez az érték 72,41 körüli.


A méregtelenítésre meg létezik számtalan kevésbé drasztikusabb kúra.

2009. jún. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
68%
12:16-nak: Az igazság valóban valahol félúton lehet. Egyébként a gyógyszerészeknek valóban érdekük, hogy az ember életben maradjon, mert ha meghal, akkor ki fogja megvenni a gyógyszereket?? És ugyanez az oka annak is, miért nem gyógyulnak meg. Egy egészséges ember nem szed gyógyszereket.
2009. jún. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
52%
a desztillalt viz nem oltja a szomjat, rovid uton betegseghez, vitaminhianyhoz vezet. a szervezet legyengul, az immunrendszer nem lesz kepes vedekezni, raadasul allando szomjusag fog kinozni
2009. dec. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Ígaz a kérdés régi, de aki keresi a választ erre az olvassa ezt végig:

[link] csapvizet inni


Mivel a vízzünk és fogkrémünkben van fluorid ami mellesleg egy méreg számunkra ezért olvasd el ezt is és cseréld le fogrémed Logodent-re (ígaz drágább de én is ezt használom megéri! én ezt ajánlóm;)

2010. dec. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
(az előző) a fluoridról ezt érdemes tudni: [link]
2010. dec. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Fejvad válasza:

És mit gondoltok arról, hogy én most vettem az Obiban egy párásítót!


"A párásító készülék működése közben ultrahang-frekvenciájú elektromos rezgéseket hoz létre.A kerámia korong átalakítja az elektromos rezgéseket mechanikai rezgésekké, aminek révén vízköd és vízpermet jön létre. A párásító működése közben negatív ionokat is hoz létre, amelyek frissítik a levegőt, emellett a vízköd hozzájárul a szoba páratartalmának a növeléséhez. Ha a vízhez hozzáad néhány cseppet kedvenc illóolajából, hasonló hatás érhető el, mint a füstölők égetésével."


Nah én először raktam bele desztillált vizet és illóolajat, egész éjjel ment, reggel meg amikor felkeltünk a torkunk és az orrunk teljesen száraz volt! Mint azelőtt még soha!Nyelni alig tudtunk!

Utána kiöntöttem és sima desztillált vizet raktam bele és 2-3 órát ment majd úgy megfájdult a szemem környékén ami kihatott a fejre is hogy több mint két napig éreztem ezt a fura tompa fájdalmat, amit előtte szintén sosem éreztem még!

Valaki megtudná mondani hogy ez mitől lehetett?Vagy legalább annyit hogy kitől tudnám megkérdezni?

Előre is köszönöm!

2011. febr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
25%

Én nem értek egyet az orvos úrral. A mai orvosok legtöbbjének legszívesebben elvenném az engedélyét, mivel az nem orvoslás, amit ők csinálnak, hogy a tűneteket mérgekkel (gyógyszerekkel) „kezelik”, és nem pedig a probléma valós okát keresik és azt orvosolják! Ebből és saját tapasztalataimból kifolyólag nekem nem mérvadó egy orvos szava, véleménye teszem hozzá sajnos. Túl nagy pénz és üzlet van a gyógyszeriparban és a legtöbbjük a fehérköpenyes „ügyfélgazdák”.

Például Kínába addig fizetnek az emberek az orvosoknak amíg egészségesek! Kicsit jobb megközelítés.


Szerintem is jó a desztillált víz fogyasztása, mivel abban már nincsenek mérgező anyagok.

A mezőgazdaság és az ipar is jelentősen szennyezik a vízbázisainkat (ciántartalmú rovarirtó-, ill. gyomirtó-szer, kálisóműtrágya, stb.) nem beszélve az arzénról és a hormonokról.

Köztudott, hogy a világ számos táján fluoridot nyomnak az ivóvíz hálózatba, valamint a fogkrémekbe is, mely egy elég durva méreg, és számos problémák okoznak:

1. fog fluorózis (foltos fogak)

2. csontosodási-, és ásvány anyagcserezavar

3. szénhidrát-anyagcserezavar

4. relatív jódhiány

5. relatív C-vitamin hiány

6. termékenység csökkenés (érdekes, mostanában elég sok embernek nehezen sikerül a gyermek áldás)

7. öregedési jelenségek

8. és többek között idegrendszeri károsodások

A fogorvosok miért nem tiltakoznak a fluoridos fogkrémek használata ellen? Hivatkoznak, hogy megelőzi a fogszuvasodást. Pont ellenkezőleg, marja a fogzománcot. Csak hát a fogorvoslás is divatszakma lett, és hát a munka meg kell, hogy legyen. Nem hiába jár ide ennyi idegen tanulni.


A desztillált víz fogyasztása mellett, viszont a sót pótolni kell! De nem a mérgező kálisóval dúsított sókkal, hanem itt a tiszta konyhasóra gondolok NaCl, nem bezsélve arról, hogy csökkenti a vérnyomást, nem pedig emeli, ahogy azt hiresztelik! Ez is divat lett, hogy a Nátrium és Kálium 30:1 élettanilag helyes arányát galád módon csökkentik, sőt meg is fordítják azt. Nézzétek csak meg egyes ásványvizek ásványanyag tartalmát. Márkát nem mondok de az egyik Balaton környékéről származó „ásványvíz" Nátrium-Kálium aránya 1,4 és még fluorid is van benne. Én amióta megláttam köszönöm szépen nem kérek! Inkább ezt vigyék ki külföldre, ha már úgyis lopnak! Nem egy olyan víz van, ami kifejezetten nátrium szegény és rá is írják, csak az emberek tudatlanok, és meghülyítik őket. Sokan már menekülnek a természetgyógyászat felé (szerencsére), de azt is óvatosan jól körbejárva kell kezelni, mivel oda is beszivárog azért a sok mocsok.


Zárásnak:

„Nem a desztillált víztől és a konyhasótól kell félni, hanem az ellenkezőjétől, a nem desztillált víztől és a konyhasóhiányossá és káliumdússá tett élelmiszerektől, italoktól.”


Gábor

2011. jún. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!