Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A barna vagy a fekete termőföl...

A barna vagy a fekete termőföld a jobb?

Figyelt kérdés

Az udvaromban szeretnék kialakítani egy kis veteményeskertet, és rendelnék hozzá termőföldet. Viszont nem tudom, hogy a barna vagy a fekete a jobb. Eddig azt hittem, hogy akkor tápanyagdús a föld, ha jó fekete, de miután létezik barna termőföld is, így már nem tudom. Egyáltalán hogyan tudom megállapítani egy telepen, hogy az adott föld mennyire jó?

Megéri a kicsit drágább fekete, vagy elegendő a barna?(Veteményeskerthez)


2012. márc. 27. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
A fekete, nagyobb a humusztartalma.
2012. márc. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fekete, de ki fog merülni a föld egy idő után. Trágyázd meg ősszel.
2012. márc. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A feketének magasabb a humusztartalma, de egy kicsi odafigyeléssel a barna is alkalmas.
2012. márc. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha már annyira aggódsz, akkor valószínű, hogy szakmai segitséget találsz az internet valamelyik oldalán.Monsom ezt azért, mert különböző kulturák különböző ph-ju talajt szeretnek. Tehát ezért ajánlom!
2012. márc. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Veteményeshez feketefőd kell.
2012. márc. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!