Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha tengerbiológus szeretnék...

Konzult kérdése:

Ha tengerbiológus szeretnék lenni, szükség van kémiatudásra is? (mondjuk ahhoz, hogy pl. a ráják viselkedését elemezzem, nekem úgy tűnik, nincsen rá szükség. )

Figyelt kérdés
2012. márc. 27. 20:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
biológus nem leszel kémia tudás nélkül :)
2012. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg nyelvtudásra, tekintve, hogy Magyarországon nincs tengerbiológus képzés.
2012. márc. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A nyelvekkel nincs is baj,meg a biosszal sem...csak a kémia ugyebár.De köszönöm a válaszodat :)
2012. márc. 27. 20:13
 4/15 anonim ***** válasza:
34%
Ne haragudj, tényleg nem rosszindulatból kérdezem, de annyira kíváncsi vagyok: miért akar Magyarországon minden fiatal, aki jó bioszból TENGERBIOLÓGUS lenni?? Vagy 3 ismerősöm van, akit ez érdekel. Talán a nagyszámú tenger miatt, amivel országunk büszkélkedhet?:D
2012. márc. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A ráják viselkedésének elemzéséhez valóban úgy tűnik nincs szükség kémia tudásra, de a biológus diploma megszerzéséhez szükséged lesz rá. Ahogy nyelvtudásra is (angol).
2012. márc. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én is tengerbiológus akartam lenni kb. nyolcadikig. Utána elkedett komolyan érdekeli a kémia és idő közben vegyésznek tanultam tovább és hát... Egy épületben vagyunk az biológusokkal akik 400-an vannak, ebből jó esetben a tizede végez és kémia, szerves, szervetlen, fizikai és mindenféle egyéb kell nekik, nem csak a "biosz".


Ja és állást találni biológusként elég nehéz, de azért nem lehetetlen. Ha érdekel a dolog és jó vagy benne, akkor simán megcsinálhatod, nem lehetetlen, csak hát... kell hozzá egy kis kémia is(:

2012. márc. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kell, mert azon fogsz bukni, ha nincs. :)

Amúgy lett volna tengerbiológia msc, vagy legalább szakirány, megvan nekem az akkreditációs papír is. (Arra írtam az állattan szigorlat piszkozatot, és mindent megtartok vizsgákról.) Pénzügyi okokból hiúsult meg, de azóta lehet, hogy sikerült elfogadtatni, ezt már nem tartottam számon. Mindenestre egészen kiváló tengerbiológusaink vannak attól függetlenül, hogy nincs tengerünk, sőt, még tengerbiológia gakorlatunk is van, vagy az Adrián kell búvárkodni, vagy Monacóban a Tengerbiológiai Intézetben van egy hetes képzés.

(Nem vagyok tengerbiológus, de a szomszédjukban dolgozom.)

2012. márc. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kell hozzá mindenképp, szóval ha odakészülsz, még időben kezdj el foglalkozni vele.

És tényleg én is furcsának tartom, hogy-hogy lett ilyen népszerű ez a tengerbiológus dolog. Téged például miért ez érdekel? Azon kívül, hogy persze megértem, hogy ez nyilván egzotikusabb, meg ilyenek...

(és én se bántásból vagy rosszindulatból kérdezem, remélem nem érted úgy, csak tényleg érdekelne, miért pont ez)

2012. márc. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"...mondjuk ahhoz, hogy pl. a ráják viselkedését elemezzem, nekem úgy tűnik, nincsen rá szükség..."


Csak úgy halkan kérdezem: a mai szennyezőanyagokkal teli környezeti hatásokat, az ott élő lények arra adott válaszreakcióit, hogy is akarod megérteni? Az esetlegesen alkalmazott anyagok, gyógyszerek hatását összetételét megérteni, ezeket használni, hogy is szeretnéd a kémia ismerete nélkül?

2012. márc. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

A tengerbiológus egy jó munka. Csakhogy az az igazság, hogy a tengerbiológusok munkájának 99%-a abból áll, hogy a tengerek KÉMIAI összetételét elemzik. Megvizsgálják, hogy itt és itt mi a különbség a sótartalomban vagy mekkora a tenger oxigénszintje egy adott régióban, illetve a különböző élőlények hogy reagálnak erre. A raják (vagy bármilyen más állat) szociális életével való foglalkozás csak egy nagyon kis része a dolognak, mert minden összefügg a kémiával. Például, hogy miért szaporodnak úgy ahogy, annak a legfőbb oka a víz kémiája.


A válasz arra, hogy valaki miért akar tengerbiológus lenni egy olyan országban, ahol még tiszta víz sincs (hazafiasság nélkül): Azért, mert mindenki, akinek van szeme, az látja, hogy ez az ország egy trágyadomb. Én is azon vagyok, hogy örökre eltakarodjak innen, mert csak itt van ekkora káosz. Ez a véleményem.

2012. ápr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!