Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A feladat kérdése: Mennyi a...

Bence99 kérdése:

A feladat kérdése: Mennyi a tömege? 1 mol víz: szerintem 18 g, ez jó? 2,5 mol H2O: 3x10 a 23. -on db vízmolekula: 12x10 a 23. -on db vízmolekula:

Figyelt kérdés

Segítséget kérnék a kémia feladatom megoldásában? A könyvemben a 18 g-ot olvastam 1 mol vízre, gondolom, hogy a 2,5 molnyit ezzel összeszorzom, de tovább nem igazán értem a feladatot.

Előre is köszönöm a segítséget!!


2012. ápr. 1. 12:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Periódusos rendszerben az atomtömeg az egy molnyi anyagra értendő (alatta ami pici szám van :) )


Szépen összeadod a hidrogént (kétszer veszed, mert H2O) és az oxigén tömegét. Megkapod, hogy 1 mol víz mennyi.


Na, ezt a számot megszorzod 2.5-el, és máris megvan az eredmény. Némi józan ész, és egészen leheletnyi utánajárás, és máris megvan a rendkívül bonyolult feladatra a megoldás. De jó is lenne, ha létezne wikipédia, ahol ezek a fogalmak meglennének, te meg utána nézhetnél, és magadtól, saját eszedre alapozva meg tudnád oldani a feladványt. Dehát, hol is élek én...

2012. ápr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Oké köszi a segítséget! Amúgy tényleg jó lenne! :D
2012. ápr. 1. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!