Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges, hogy átéltem egy...

Lehetséges, hogy átéltem egy villámcsapást?

Figyelt kérdés
11 éves koromban egy hirtelen nyári vihar idején futottam az utcán. Egyszer egy hatalmasat dörgött az ég, ezzel egyidőben nagyon erős fényt érzékeltem, de úgy, hogy "benne voltam", előttem, fölöttem, oldalt mindkét irányban. Elestem, de előtte repültem hosszban kb 2-3 métert, a klottgatyám cafatokká szállt, én meg felugrottam, és hazafutottam. Semmi bajom sem lett.
2012. ápr. 1. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha elkap egy villám, akkor nem hinném, hogy utána felpattansz, és tovább szaladsz :DD Azt meg nehezen tudom elképzelni, hogy egy faraday kalitka alakult volna ki körülötted :DDD
2012. ápr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mi történhetett, de olyan hatalmas csattanást még sohasem hallottam, nekem ott, akkor úgy tűnt, hogy pontosan oda csapott le. Persze ettől még lehetett csak a közelben, és én csak úgy érzékeltem. De a fényt nem tudom megmagyarázni sehogy sem. Nekem olyan volt, mintha benne lettem volna, szinte egész utcaszélességben kitöltötte azt a részt. Na, meg mitől szállt szét teljesen apró cafatokra a gatyesz?
2012. ápr. 1. 16:46
 3/5 ataaa ***** válasza:

A villámok ritkán lépnek be az emberi testbe, inkább körülölelik azt. Ezért szakadt cafatokra a ruhád.

Ettől függetlenül hatalmas szerencséd van hogy nem ölt, vagy nyomorított meg egy életre!!!

Nem voltak utána a bőrfelületeden pókhálószerű égésnyomok?

2012. ápr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Semmilyen nyom nem volt rajtam, igazából fel sem fogtam, hogy mi történt, csak durr, repülés, felpattantam, és futás haza. A gatyesz meg úgy lobogott rajtam, mintha háncsszoknya lett volna. Otthon ráadásul nem hitték el, hogy mi történt, még kaptam is, mert szerintük az esés miatt szakadt el a gatyesz.
2012. ápr. 2. 12:56
 5/5 A kérdező kommentje:
A körülölelés stimmel, ez a legjobb meghatározás arra, amit a fény művelt velem.
2012. ápr. 2. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!