Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ilyen gyorsan fejlődik a...

Ilyen gyorsan fejlődik a csillagászat?

Figyelt kérdés

Érdemes összevetni a két linket, és cikkek dátumát!


Hát nem irigylem a csillagászokat, többet kell tanulniuk, mint a jó papnak...


Mindössze 3 hónap alatt ennyi mindenre derült fény? Bár gondolom, több éves kutatás állhat a háttérben, de akkor is elképesztőnek tűnik ez a sebesség.


[link]


[link]



2012. ápr. 2. 17:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szerintem ugyanaz a két link
2012. ápr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Más szerint is :D
2012. ápr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Megerősítem, a két link azonos. :)


A biológia is villámsebesen fejlődik, csak nem posztolják tele a kutatók a facebook-adatlapjukat minden felfedezéssel. A csillagászt is ilyen szempontból "könnyű helyzetben van", hiszen minden ott van körülöttünk, csak kellően érzékeny műszereket kell kellően messze küldeni, hogy láthassuk azokat. És ha azonos a kutatás, akkor az összes nagyobb felfedezést külön cikkben közlik le, mert az több bevételt jelent, mint egy monstre-cikkben bejelenteni, hogy megvan egy exobolygó, egy új naprendszer, elértük a másik galaxist, sőt, még életre utaló nyomokat is találtunk. De attól ez még egy felfedezés (pl. valaki válaszolt, hogy "Helló, az Androméda galaxis Béta-321 bolygójáról üzenjük: megkaptuk az üzit, csini az arany lemez. Pár év múlva átugrunk személyesen.")

2012. ápr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Elcsesztem, nem ezt akartam belinkelni!
2012. ápr. 2. 20:45
 5/15 A kérdező kommentje:

[link]


Itt a másik link!


Első link: Megvan a régóta várt felfedezés: a Kepler űrtávcső Föld méretű bolygókat talált a Naprendszeren kívül. Az égitestek egy Naphoz hasonló csillag körül keringenek, és szilárd felszínük van, de életet valószínűleg nem hordoznak.


Második link: A legújabb és eddigi legalaposabb felmérés szerint több tízmilliárd Földhöz hasonló bolygó lehet a Tejútrendszerben, méghozzá a lakható zónában, vagyis az általunk ismert élet kialakulása és fennmaradása számára megfelelő helyen. Jó eséllyel nem vagyunk tehát egyedül a Világegyetemben - eddig mégsem hallottunk a "többiekről".


Na három hónap van a két cikk között.


Bár tudom, hogy nem így van, de elképzelem:

-Hé, Jack találtam egy Földszerű exobolygót!

-Hát ez szuper!


...


Pár hét múlva:

-Hé, Jack találtam még pár exobolygót.

-Mennyit? 2-3 darabot?

-Hát ca. olyan 10 000 000 000 db-ot?

2012. ápr. 2. 20:53
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen, ilyen gyorsan fejlődik a csillagászat. Talán a legdinamikusabban fejlődő, talán a legnagyobb felfedezésekkel kecsegtető tudományág. Épp ezért szoktam javasolni az érdeklődőknek, hogy azt tanulják, igen nagy esély van a komoly felfedezésekre, sikerekre, és valljuk meg, van is mit felfedezni még bőven :)
2012. ápr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Gyerekoromban engem is érdekelt, de azután megmaradtam abszolút amatőrnek, még távcsövem sincsen. De annyiban nem bánom, hogy kicsit belekóstolva látom, hogy kemény fizika kell hozzá, ahhoz meg kemény matek, én meg csak közepes szinten álltam ezekből a tárgyakból, így első évben elvéreztem volna, ha egyáltalán bejutok.
2012. ápr. 3. 15:13
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem is olyan régen még arról beszéltek, hogy az exobolygók eléggé ritkák, sőt a legtöbb csillagnak nincs is bolygója. Most meg kiderül, hogy nemcsakhogy van rá példa, hanem rengeteg ilyen van!
2012. ápr. 3. 15:20
 9/15 xlacax válasza:
Igen ám de én meg azt olvastam hogy ha lenne élet valamelyik bolygon már fognunk kellett volna valami rádió jelet.
2012. ápr. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

és "ők" is ezt gondolhatják...

és így éldegélünk békében, távol egymástól (!:O!)

2012. ápr. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!