Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az állatok evolúciójáról...

Az állatok evolúciójáról olvastatok valami jó könyvet?

Figyelt kérdés

Eddig csak növénykladisztikai könyvekbe sikerült belebotlanom, pl. a Podani János-félébe.

Állatokról nincs valami hasonló, eddig felfedezett evolúciós lépéseket átfogó könyv?

Akár angolul valamit tudtok javasolni?



2012. ápr. 7. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hmm... állatrendszertan jegyzet? :) Legutoljára egységes, összefüggő könyvet a Zootaxonómiát tudom, de az elavult. Eléggé feltúrták azt is, és sok ponton nagyon szeretnek vitázni, a növények ennél azért egységesebbek. De nem tudom, tényleg... semmit sem tanultunk. Csak a Zootaxonómia, ami az alsóbb kládokra ma is használható, de csak mert ott nem változott a besorolás, az anatómia meg ugyanaz. Hmm... fogós kérdés, tényleg... Angolul bizonyára van, PubMed-en az ingyenes könyvek között nézted?
2012. ápr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na hát ezt a pumed-et nem ismertem, érdekes lehet de borzasztóan specializált könyvek... :\

Inkább orvostudományi munkák, mire azokból kihámoznék valamit az állatok evolúciójáról komplett génsebész is lennék... pár év múlva x)

Elég durva hogy nem született volna még ilyesmi...?! :)

2012. ápr. 8. 09:51
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja, a jegyzet meg, hát ha elnézzük hogy '99 sem mondható éppen tegnapinak, akkor sem valami "alapos"...

Ez az "ennyit elég tudnotok" hozzáállás uralja, mint általában a jegyzeteket, nem az átfogó kép adása...

2012. ápr. 8. 10:00
 4/6 anonim ***** válasza:
Órai jegyzetre gondoltam, bocs. :) A tanáraim elég lelkiismeretesen állították össze az anyagokat, csak a diasorokból nem lehet megtudni semmit, beszkennelni meg nem fogok pár száz oldalt az én macskakaparásommal, mert az annyit sem érne. De igaz, is is megvan több mint négy éves, azóta születtek újabb adatok.
2012. ápr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Amint megtudtam, éppen most, immár három éve készül egy összefoglaló állatrendszertani könyv. A kézirat elvileg már készen is áll, de a kiadó halogatja a kiadást, mert a képes ismeretterjesztő könyvecskék nagyobb biznisznek számítanak.
2012. ápr. 14. 15:04
 6/6 anonim válasza:
Az Ős meséje c. (Dawkins) könyvet tudnám ajánlani, ha nem szándékozol túlságosan elmerülni a filogenetika rejtelmeiben.
2019. okt. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!