Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Földrajz vaktérképből írunk...

Földrajz vaktérképből írunk dolgozatot. Hogy tanuljam meg?

Figyelt kérdés
Kaptunk 140 db sz*rt, csak a vízrajzból. Óceán,öböl,folyó,tó,tenger és szoros. Összesen 140 db. Ebből a tanár 25 db-ot kérdez vissza. Hogy lehetne ezt úgy megtanulni, hogy gyorsan és sok minden megmaradjon belőle? Mert, 140-25=115 fölösen megtanult sz*r. HELP!!!

2012. ápr. 7. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

:) Ez jó! Emlékszem, annak idején nekem is feladták... Persze, nem sikerült megtanulnom... :D


Szerintem, azt fogja kérdezni, ami a legfontosabb, leggyakrabban hallott, használt, legismertebb. Illetve a hazánkkal kapcsolatos vizek.


Tehát tanuld meg a Magyarországon belül lévő összeset, a külföldiekből pedig a legvastagabban jelölt folyókat. A tengerek nem vészesek. Mindenképpen tudd a Földközi-tengert, Fekete-tengert, Északi-tengert. Ezekről sokat hallani.


Jaa! És arra emlékszem, hogy tőlünk a Sió-csatornát kérdezték :) Azt is tudd :)

2012. ápr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fogsz egy térképet és kikeresed rajta mi hol van, megnézed milyen környezetben helyezkedik el, megpróbálod memorizálni, visszakeresed vaktérképen. 140 az lópikula, főiskolán vagy egyetemen majd lesz hogy 1400 dolgot is tudnod kell egyszerre.
2012. ápr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hmmm...oké.
2012. ápr. 7. 11:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk sosem volt gondom a vaktérképpel, sőt az egyik kedvencem, de ha már ennyire rosszul megy, javaslom a fent említett módszert, illetve az is segíthet, ha szimplán nézed a térképet. Persze csak ha jó a vizuális memóriád. Az is segíthet, ha változtatsz a hozzáállásodon. Ha találsz valami nehézséget, küszöböld ki addig, amíg el nem tűnik. Milyen menő lenne, ha már kérkedni tudnál a tudományoddal, nem?
2012. ápr. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Földrajz fakultáción mi is kaptunk, vagy több száz ilyet, de nem csak vízrajz, hanem tájegységek, országok, fővárosok, fontosabb városok, hegységek stb. és ezt minden fölrészen. Bár ezt a tanév elején adta föl, és valamikor a második félévben írtuk meg, de én szakaszokra osztottam, megkerestem mindet az atlaszban és bejelöltem, a végére tele volt karikázva az egész atlaszom. Aztán felolvastam magamnak a papírról, és próbáltam odabökni. És így haladtam szépen, felosztottam hónapokra, hogy mit kell megtanulnom, és így hosszú idő alatt, de memorizáltam a dolgokat. Nem tudom, hogy neked mennyi időd van erre, de nekem ez a módszer vált be.
2012. ápr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nuut válasza:
nem tudom, mennyire vagy vizuális alkat, de én mindig több vaktérképet nyomtatok. van egy, a fő, azon kitöltöm helyesen, kiszínezem, stb, és a többin pedig gyakorolok írásban :) illetve ha a tanárod rámegy az ilyen b*zi kisvizekre, akkor azokat vágd be :D
2012. ápr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!