Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A naptárakban levő napkelte,...

A naptárakban levő napkelte, napnyugta adatok hogyan értelmezhetők, milyen helyre vonatkoznak?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt direkt kimentem a Duna-partra, 19:20 volt a naptár szerinti napnyugta, de a nap már lement 18:50-kor. Tény, vannak hegyek szemben, de akkor sem kellene ilyen nagy eltérésnek lennie.

2012. ápr. 7. 14:46
 1/4 anonim válasza:
Az én naptáramban tegnap előtte 18:20 van írva.
2012. ápr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 GLadislaus ***** válasza:
A napkeltére és napnyugtára vonatkozó adatok a magyar naptárakban általában Budapestre (kb. 19° keleti hosszúság)vonatkoznak. Ettől hosszúsági fokonként 4 perc eltérés van. Kelet felé hamarabb, nyugat felé később nyugszik a nap. Nyíregyháza és Sopron között kb. 20 perc eltérés van.
2012. ápr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ellenőrizted, hogy téli vagy nyári időszámítás szerint van-e megadva?
2012. jún. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, van néhány netes alkalmazás, ami a tartózkodási helyedhez képes megadni a napnyugta, napkelte időpontját.
2012. jún. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!