Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Párzanak-e, és lesz-e utóduk...

Izidorkata kérdése:

Párzanak-e, és lesz-e utóduk az egymáshoz hasonló fajoknak? pl. vízi és haragos sikló?

Figyelt kérdés

vonzónak találják-e egymást, előfordulhatnak keverék fajok?

Azérrt kérdezem mert a kertem végében levő patakban meglehetősen sok kígyó féle él?

Pedig itt Szabadka környékén állítólag csak vízi sikló él.

Viszont láttam már kifejezetten vaskos vipera mintás kígyót is, hosszú barnát, szürkés sávossat, szóval egyszerűen nem tudom beazonosítani őket?

Elterjedt vélemény hogy mérges kígyók is kerültek ide a sóder, homok, tüzelő fa, szén szálítmányokkal.



2012. ápr. 9. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha azonos fajból különböző fajták lennének, akkor gond nélkül.

De előfordulhat olyan is, hogy rokon fajok, és ugyan terméketlen, de vidáman él az utód.

2012. ápr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olyan is van h két különböző de rokon faj szaporodik és az utódok is tudnak szaporodni. Pl némely garnélánál, h a siklók milyen szinten rokonok azt nem tudom.
2012. ápr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Emlékeim szerint ők konkrétan nem szeretnek párosodni egymással, de ha megtörténne, max. egy terméketlen utód jöhet létre, de talán inkább semmi (meglehetősen "távol vannak" egymástól a fajok). A vízisiklónál a nyakon található sárga foltok fontos bélyegek, ezt a többi kígyó nem fogja prezentálni neki.

A többi siklófajnál sem hiszem, hogy terméketlen utódnál több lenne a nászból, de nem is nagyon szeretnek kereszteződni.

2012. ápr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Időközben megnéztem a neten: legalább egy tucat vízisikló tipus létezik. amelyek színben, mintázatban jelentősen eltérnek egymástól.

Azt hiszem nem sértő ha azt monmdom hogy egy biológus sem tudna elsőre eligazodni a siklófajták között.

2012. ápr. 10. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!