Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ammónium-nitrát rácsenergiá...

Az ammónium-nitrát rácsenergiája -367 kJ/mol, az ammóniumionok hidratációs energiája -133 kJ/mol, míg a nitrátionoké -207 kJ/mol. Ezen adatok felhasználásával számolja ki az ammónium-nitrát oldáshőjét!?

Figyelt kérdés
A feladat marha egyszerű. Nekem mégis gondot okoz ez az emelt szintű példa. Megtanultam, hogy az oldáshő értékét a rácsenergia, valamint a hidratációs energia értéke szabja meg. De a megoldókulcs szerint +27 kJ/mol a megoldás, de nem értem, hogy miért nekem -27 kJ/mol jön ki. Az oldáshőt, hogy kell pontosan kiszámolni? Oldáshő = rácsenergia-hidratációs energia, vagy Oldáshő = hidratációs energia - rácsenergia. Meg aki úgy tud egy levezetést, annak meg köszönöm.
2012. ápr. 11. 01:16
 1/3 anonim válasza:

Oldáshő=|rácsenergia|-|∑hidratációs energia|

azért nem jött ki neked a helyes megfejtés mert nem raktad abszolút értékbe a tagokat.

Ha a rácsenergia nagyobb mint a hidratációs energiáké akkor az oldáshő pozitív tehát endoterm és lehűl az oldat

Ha pedig a rácsenergia kisebb a hidratációs energiánál akkor az oldáshő negatív tehát exoterm és ekkor felmelegszik az oldat (még egyszer hangsúlyozom a tagok ABSZOLÚT értékben vannak)

2017. máj. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ohhh. Köszönöm, nagyon kedves 4 év távlatából is :D

Azóta már értem ezt és az orvosin ülök :D

2017. máj. 23. 22:53
 3/3 anonim válasza:

Gondoltam (reméltem) hogy azóta segített már neked valaki, csak gondoltam leírom ha más is idetévedne és kellene a válasz neki is, nameg gyakorlásképp mivel én meg most készülök az orvosira és a kémia nálam mumus (ez a kérdés meg benne van a tételekben)

ui. Holnap szóbelizek :(

2017. jún. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!