Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent ez a mondat?

Mit jelent ez a mondat?

Figyelt kérdés
Egy, a világegyetem ma látható részével megegyező tömegű fekete lyukat tartalmazó hipotetikus doboz kvantumállapota Poincaré-ismétlődésének becsült ideje. Nagyjából értem a fizikát és a csillagászatot tehát bonyolultan is el lehet mondani. Előre is köszönöm a válaszokat.
2012. ápr. 12. 19:51
 1/3 bongolo ***** válasza:

Keress rá arra, hogy "Poincaré recurrence theorem". Az a lényege, hogy tetszőleges rendszer, aminek a tömege (energiája) állandó, egy idő után visszakerül egy olyan állapotba, ami nagyon közel van a kiinduló állapotához. Ez az idő a Poincaré ismétlődés ideje.


Úgy gondolj bele, hogy az univerzum tömege véges. A benne lévő anyag valamilyen állapotban van, és az állapotok száma is véges. Vagyis ahogy változik az univerzum, nem tud mindig más és más állapotba kerülni, egy (nagyon hosszú) idő után ismétlődés kell legyen.

2012. ápr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kizcar ***** válasza:
Erről most olvastam én is. Úgy értelmezem, hogy akkor lényegében majd egyszer minden maihoz hasonló dolog újra keletkezik a leendő semmiből. Ha így van, miért kell így lennie? Miért kell ismétlődni?
2013. szept. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Most írta az előző. Mert véges számú lehetőség van.
2019. aug. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!