Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Közeledik a klímakatasztrófa,...

Közeledik a klímakatasztrófa, de nem értem, hogy miért nem tesz senki semmit, mindenki csak intézkedést sürget nemzeközileg. Meddig várnak a konkrét intézkedésekkel?

Figyelt kérdés
szerintetek?
2009. jún. 18. 22:35
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
71%
Nem eszik olyan forrón a kását. Nem fogunk egyszer csak arra ébredni, hogy klímakatasztrófa van. Kicsit túl van lihegve a téma. De, ha lesz is valami, megvárják míg komoly lesz és akkor majd csinálnak valamit.
2009. jún. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:

Szerintem már most is komoly. Már több mint tíz éve évente összeül egy nemzetközi bizottság, meghúzzák a vészharangokat, aztán várják, hogy a politikusok tegyenek lépéseket az üvegházhatás csökkentése érdekében.


De sehol egy konkrét felhívás!!! Én már most is érzem a bőrömön ezt a dolgot, ezekkel a forró, nem normális tavaszokkal, nyarakkal, viharokkal, stb. Nincs is tavasz már. Ősz se. Tél van meg nyár. Én félek!

2009. jún. 18. 22:58
 3/50 anonim ***** válasza:
95%
Felhívások vannak már (autómentes nap, kapcsold le a villanyt akció), de az emberek összessége nem tesz semmit. Nem fogja senki sem törvénybe iktatni, hogy mondjuk egyik nap csak a páros, másik nap csak a páratlan rendszámú autók közlekedhetnek, ilyet max. csak erős szmogriadó esetén próbálnak meg behozni, több, de inkább kevesebb sikerrel. És a semmit nem tevés jelentkezik pl. a reggeli csúcsforgalomban, amikor is, ha végignézel az autósorokon, rengeteg olyan autó van, amiben csak egy ember ül. De lehetne még folytatni a feleslegesen felkapcsolva hagyott lámpákkal otthon és a munkahelyen stb. Egész addig, amíg valakinek érdekében áll, és befolyásolni tudja a világpolitikát (mint pl. a kőolaj ügyében), addig semmi nem fog változni!
2009. jún. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
Igazad van. Nekem erről az ugrott be, hogy túlszaporodtunk mi emberek a Földön. Szerintem a negyedünk is elég lenne.. :( Vagy csak én látom ezt ilyen "sötéten"?
2009. jún. 18. 23:12
 5/50 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is már kész a baj(ez szinte biztos), de olyan összefogásra lenne szükség ,ami nem fog megvalósulni. Ennek 2 oka van: pénz és önzés :(
2009. jún. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
96%
Az, hogy milyennek érzed az évszakokat egy dolog. Amíg nem halnak, betegednek súlyosan, élnek rosszabbul akár anyagilag emberek addig semmi sem komoly, nem érdekel senkit.
2009. jún. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
71%

sztem ne bonyolítsd túl az életedet ilyen agyalásokkal. messze van még az mikoris télleg bekövetkezik vmi oolyan ami már káros lesz. nagyon nagyon messze. addigis kenegesd magad szorgosan a naptejjel, járj biciklivel dolgozni, gyűjtsd szelektíven a hulladékot, amit tudsz hasznosíts újra, esővizet használj stb.

ha ezeket nemteszed meg, akkor inkább gondolkdj el rajta mégegyszer h érdemes volt e neked kiírni ide ezt a kérdést

2009. jún. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
97%
Jól beszél az előző. Ha mindenki csak annyit tenne, hogy saját magára odafigyel, nem másokkal foglalkozik, akkor minden rendben lenne. Persze, ez az egyszerű polgárok szintjén igaz. A jelentős pozíciókban lévő embereknek is rendesen kéne végezni a munkájukat, nem csak magukkal törődve, hanem a közjót nézve.
2009. jún. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 dellfil ***** válasza:
96%
Tényleg, mi a fenének kell sokezer megawattal megvilágítani az éjszakát? Meg az eget? Ki a fene kíváncsi ránk, hogy így díszkivilágítjuk sártekénket?
2009. jún. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
43%

Ez az egész egy mítosz. NINCS semmilyen klímakatasztrófa!


Egy egyszerű vulkánkitörés több "kárt" okoz, mint 200 év ipari termelés.


A hőmérséklet-változás teljesen természetes folyamat, köze az emberi tevékenységhez a nullához közelít.


Nem függ össze az emissziós gázok mennyisége a hőmérséklet emelkedésével. Az ipari forradalom előtt voltak sokkal melegebb időszakok, mint jelenleg. Az emberi faj egy hideg időszak alatt jelent meg, az utolsó nagy jégkorszak idején. Az i. e. VIII. évezredben indult meg a globális melegedés és azóta folytatódik időszakos visszaesésekkel. Bizonyára az őskori közösségi élet ipari termelése indíthatta meg a globális melegedést... :-) Az i. e. VI. évezred elején volt egy "kis jégkorszak", majd folytatódott a melegedés, így a VI. évezred végére elkezdődött a mai sivatagok kialakulása, a tengerszint jelentős emelkedése. A III. évezredben a melegedés már olyan fokot ért el, hogy az emberi civilizációban jelentős változás következett be: éppen e melegedés hatására indult el az emberi civiláció virágzása Mezopotámiában. A melegedés csúcsa az i. sz. V. és XII. század között volt, ekkor nevezték el pl. Grönlandot Zöld Földnek, a névvel jelezve a mainál jóval melegebb éghajlatú szigetet. A XIII. században ismét egy "kis jégkorszak" kezdődött, mely tartott egészen a XIX. sz. elejéig. Azóta újabb melegedési időszak van. Jellemző, hogy csak a XX. sz. második felében találták ki, hogy a teljesen természetes melegedés valójában "káros folyamat" és a "környezetromboló emberi tevékenység" az oka.


Sajnos azonban ma már egy tudományos maffia él meg a globálismelegedési mítoszból. Rendszeres - amolyan tudós jehovisták mintájára - a világvége jóslása.

2009. jún. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!