Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kálium-hidroxid vizes oldatás...

Kálium-hidroxid vizes oldatás átvezetve mely gázoknak csökken a térfogata? Ezt mi befolyásolja?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy pl. a szén-dioxidé csökken, de az oxigéné és a nitrogéné nem. Ez mitől függ?

#kálium-hidroxid #gáztérfogat-csökkenés
2012. ápr. 14. 10:24
 1/6 Silber ***** válasza:
Ha a KOH reakcióba lép az adott gázzal akkor leköti, ergó a csökkenő anyagmennyiség csökkenő térfogattal jár. KOH reagál CO2-vel, de O2-vel és N2-vel nem.
2012. ápr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt értem. Csak azt nem, hogy mi befolyásolja, hogy milyen gáz lép reakcióba a KOH-dal.
2012. ápr. 14. 14:49
 3/6 Silber ***** válasza:
Arra nincs egzakt szabály, sajnos be kell nyalni.
2012. ápr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem... köszönöm a választ!
2012. ápr. 14. 19:33
 5/6 anonim válasza:

Figyi.

Általában azokkal a gázokkal reagál, amelyek vizes oldata savas kémhatású.

Létezhetnek kivételek, de ez általában működik

2012. ápr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Bocsi, most vettem észre csak a válaszod.

Köszönöm! Általában úgyis a szén-dioxidra meg a vízre (esetleg ammóniára) térnek ki megkötés szempontjából, remélem most sem fognak másra. :)

2012. máj. 15. 01:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!