Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért ilyen poros mostanában...

Miért ilyen poros mostanában a levegő Budapest felett?

Figyelt kérdés
Már tegnap is feltűnt, hogy olyan a láthatár, mintha köd lenne, de a levegő meg nem tiszta. Olyan fura, szinte érezni lehet, hogy poros. Amúgy viszonylag tűrhető környéken lakom, szóval nem szokott itt ilyen lenni, azért csodálkozom. Nektek nem tűnt fel?

2012. ápr. 16. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
szmog
2012. ápr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De szmog máskor is volt már, most meg olyan száraz porosnak tűnik, hiába esett az eső.
2012. ápr. 16. 23:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Szmog és szálló por. Ha jól vettem észre (XII. és II. kerületből nézve) egész sok építkezés elindult és elég sok por került a levegőbe. Én már múlt héten is észrevettem. Az is lehet, hogy nem csak építkezés, hanem összegyűlt a sok por és valami légáramlat megemelte. Szerintem kevés az eső és több növény kellene, ami ezeket meg tudja kötni. Ha belvárosról készült panoráma-képeket nézel, akkor jó pár helyen észre lehet venni, hogy valamennyivel kevesebb a zöld felület, mint volt 6-7 éve. Nem vágják ki a fákat (megnéztem). Nem értem mi változott.
2012. ápr. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!