Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Műtrágyából hogy lehet kinyern...

Műtrágyából hogy lehet kinyerni kálium-nitrátot (KNO3)?

Figyelt kérdés

A műtrágya nem 90% fölötti, hanem kb. 10-15%-os.

Pontosan ezeket az anyagokat tartalmazza: N, P, K2O



2012. ápr. 19. 17:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Pontosan NPK 15:15:15 műtrágyáról van szó.
2012. ápr. 19. 17:53
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne akarj robbantani!
2012. ápr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértője a témának, de szerintem, ha tudsz adni Ca2+ ionokat a műtrágya oldathoz, azzal ki tudod csapni a foszfátot, mert a CaPO4 oldhatatlan csapadékot képez. ELvileg az oldatban marad a K+ és NO3- ionok + annak az ellenionja, amit meg beletettél a Ca+-al.


Tehát le kell szűrni a csapadékot, majd bepárolni az oldatot. Amúgy a KNO3 nem robban, nem robbanás veszélyes. Régebben lehetett kapni patikában. Lehet, hogy még ma is.

2012. ápr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, én is úgy tudom lehet kapni patikában, de asszem van 98%-os műtrágya is.

Majd utánanézek!

2012. ápr. 20. 18:48
 5/8 anonim válasza:

Yara (régebben Kemira) márkájú Krista K és Krista K Plusz tökéletes a feladatra, sőt a Multi-K is, bár az ritkább és nem ismerem a gyártóját. Gyógyszertárban pedig kapni 99%-osat drágán, sonkapácoláshoz.


Mindenesetre a KNO3 klór érzékeny növények trágyázásához való, ha valami mesét ki kell találnod, mond azt paprika trágyázására lesz.

2012. máj. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm! :)
2012. máj. 6. 09:48
 7/8 Babuci222 ***** válasza:
0%
Ilyen komoly kémiai témákkal foglalkozni csak megfelelő tudással, gyakorlattal, és megfelelő laborkörülmények között szabad. Még feltaláljátok az antianyagot, vagy a "bölcsek kövét", ami tragikus lenne erre a szomorú világra. Inkább kísérletezzetek az ingyen energia , vízzel működő autó megalkotásán.
2014. dec. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell kivonni mivel lehet kapni tiszta Kálium Nitrát műtrágyát ami teljesen tiszta Kálium Nitrát.Felvan tüntetve a hátoldalán mit tartalmaz N13,7% K2O 46,3% ha más hatóanyagot nem tüntetnek fel akkor az tiszta Kálium Nitrát.Amúgy mint pyrotechnikai célra mind vegyészeti célra teljesen tiszta alapanyagokat használnak.Ha ki is vonnak vagy előállítanak valamit akkor ott a végeredménynek teljesen tisztának kell lennie.Akit én ismerek pyrotechnikában,vegyészetben külföldön és itthon a leg amatőrebb aki kicsit is ért hozzá kivétel nélkül senki sem dolgozik szentezett alapanyagokkal.Ha ilyen célra szánod ott az ilyesmi megengedhetetlen.
2015. márc. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!