Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amikor valakinek felvágják a...

Amikor valakinek felvágják a mellkasát és kitépik a szívét altatás/érzéstelenítél nélkül, mindent érez?

Figyelt kérdés

vagy mi történik ilyenkor?

(nem vagyok pszichopata, a maják meg az inkák csinálták ezt)



2012. ápr. 19. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A vágást még érzi, mire a kitépéshez érnek sztem elájul/meghal a sokktól.
2012. ápr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval, hacsak nem nagyon gyors a művelet, akkor valószínűleg a sokktól elég gyorsan elájul.
2012. ápr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és ez az elájulás mikor következik be? ahogy a kőkést beledöfik azt még érzi, nem? :SS
2012. ápr. 19. 18:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Millióegy dologtól függ, egyéni érzékenységtől elkezdve azon keresztül, hogy miként vágják odáig, hogy épp milyenek a körülmények (hideg/meleg, fejjel lefele/felfele). Legjobb esetben pár másodperc alatt elveszítheti az eszméletét az áldozat, pl. ha eltalálnak egy artériát.
2012. ápr. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

értem:S

remélem nem fogja senki se felvágni a mellkasom és kitépni a szívem.

2012. ápr. 19. 19:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Tévedés, az aztékok híresültek el erről. Ha ezt nem csinálták volna, akkor az aszkétáikat csodálnánk.

A vágásokat még érezték az áldozatok, de a szív kitépését már nem.

2012. ápr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

[link]


-> 2. bekezdés vége

2012. ápr. 19. 20:51
 8/8 anonim ***** válasza:

A maják más áldozati módszert kedveltek, a szívkitépés nem volt a kedvencük. A toltékok vezették be először, tőlük vették át az aztékok.

(A maják vérfakasztást gyakoroltak. Vagy elektromos csípéssel, vagy kaktusztüskével, nemtől függően.)


Ahogy én tudom, a felvágást még érzi, a szívkitépésnél már ájult, de ha jól feküdt fel a kőoltárra, már a felvágásnál is elájulhatott, akkor kevésbé volt fájdalmas. És a 40 másodperc (hogy még a dobogó szívet lehessen kitépni és felmutatni) miatt nem a mellkast, hanem a hasfalat végták fel (rekeszizommal együtt), onnét nyúltak alulról a mellkasba. A szegycsontot obszidiánnal elvágni azért komoly munka lett volna. Tehát a felvágás után lélegezni sem igazán tudott, ez segített az ájulásban.

2012. ápr. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!