Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nincs annyi kék színű...

Miért nincs annyi kék színű növény, mint minden egyéb más színű?

Figyelt kérdés
P. feltűnően kevés kék (és nem lila, hanem igazi kék) sznű virágot ismerünk, míg pirosból vagy akár rózsaszínből is tucatjával fel tudunk sorolni. Miért van ez így, és milyen kék színű virágokat ismertek? (Akár magyar névvel nem rendelkezőket is.)

2012. ápr. 25. 22:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Mert minél élénkebb a színük, minél inkább kiemelkednek vele a zöld levelek közül, annál nagyobb az esélyük a szaporodásra, vagyis hogy a rovarok megtalálják és beporozzák őket. Most így hirtelen a búzavirág és a nefelejcs jut eszembe, ami abszolút kék, mindenféle lilás árnyalat nélkül.
2012. ápr. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Igen, ezt az érvet hallottam már. Bár nem tudom, hogy egy fekete tulipánnak mennyivel van nagyobb esélye... :S

És igen, búzavirág, nefelejt... meg pont mostanában virágzik egy kis kék virág, aminek ha megfeszülök se tudom a nevét: olyan szára van, mint a jácintnak (nem a cserepes, hanem a kerti), olyan hosszú, kardformájú levele, és sok-sok kis kék bimbó van a fáklyaszerű fején, mintha kis gömbök lennének... na ezt a virágot hogy hivják? Plusz ott van még nyáron, augusztus körül a minden országút szélén megtalálható katáng. De ennyi? mert vettem én már olyan kardvirágot, aminek a zacskóján kék szinű volt, és amikro kikelt, tök lila lett... Plusz amit még láttam, az a kis tölcséres (szpnnatanivaló) virág, ami keritésekre szokott felfutni... de azt is csak képen láttam még kéknek, eredetiben mindig lilával találkozok... Na ennek se tudom a nevét.


És még egy kérdés: ha mégis kék lesz egy virág, mitől?

2012. ápr. 25. 23:35
 3/22 anonim ***** válasza:
Az a tölcséres a hajnalka, szerintem arra gondolsz.
2012. ápr. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Bocs a borzalmas helyesírásért, elég fáradt vagyok már.
2012. ápr. 25. 23:37
 5/22 anonim ***** válasza:
A másik meg a fürtös gyöngyike.
2012. ápr. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Továbbá kutatom ennek a virágnak a nevét: [link]
2012. ápr. 25. 23:39
 7/22 anonim ***** válasza:
Hogy-hogy miért lesz kék? Genetikáról hallottál már?
2012. ápr. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszi, köszi:)
2012. ápr. 25. 23:40
 9/22 anonim ***** válasza:
Meténg lesz az. De írja is valaki alatta a kommentekben.
2012. ápr. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy ha eredetileg kéknek kellene lennie, de mégis inkább lila lesz belőle, nincs-e ehhoz valami köze annak, hogy milyen talajban fejlődik stb... tudom, hülye kérdés:)
2012. ápr. 25. 23:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!