Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a fény fénysebességgel...

Ha a fény fénysebességgel utazik. Fel tudjuk gyorsítani eszközünket (akár egy részecskét akár egy indai elefántot) a fénysebességre? Vegyük figyelembe a (nem csak a látható! ) fény hullámtermészetét, ezt kitudjuk vmien formában használni?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 29. 06:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem tudjuk, de talán majd valamikor.
2012. ápr. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
elvileg fénysebességel nem haladhat semmi aminek súlya van...viszint fénysebességettullépve elvileg haladhatna csak hogy lépsz át egy sebességet amivel nem mehetsz...én ilyet olvastam de lehet h ez csak elméleti fejtegetés nem fizikai
2012. ápr. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Fel tudjuk gyorsítani eszközünket (akár egy részecskét akár egy indai elefántot) a fénysebességre?"

Nem. :( Ilyen az élet.

2012. ápr. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Smartguy86 ***** válasza:
A fény azért haladhat fénysebességgel, mert hullám. Az anyag, ami tömeggel rendelkezik nem lehet hullám, mert az azt jelentené, hogy elveszíti tömegét.
2012. ápr. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"A fény azért haladhat fénysebességgel, mert hullám. Az anyag, ami tömeggel rendelkezik nem lehet hullám, mert az azt jelentené, hogy elveszíti tömegét."


Az eletron is viselkedik hullámként. Sőt protonok és atomok is... Miért jelentené azt, ha egy anyag hullámként viselkedik, akkor elveszti a tömegét?


Tudomásom szerint a fény azért megy fénysebességgel, mert nincs tömege, de van energiája. Ha nem menne fénysebességgel, akkor lenne olyan vonatkoztatási rendszer, amiben a foton áll. De akkor lenne nyugalmi tömege az energia miatt. Ha lenne nyugalmi tömege, akkor a fotonok között is hatna gravitáció... de ilyen nincs. Tehát a fény fénysebességgel halad.

2012. ápr. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A fény azért haladhat fénysebességgel, mert nincs nyugalmi tömege. Ami tömege van az mind-mind az energiájából adódik. Minden olyan test, ami nyugalmi tömeggel rendelkezik, nem érheti el a fénysebességet.
2012. ápr. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért nem lehetséges, mert bődületes energiát kéne befektetni, számolj csak utána az E=mc^2 összefüggéssel.
2012. ápr. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem csak az E=mc^2-nek mondana ellent.

A megfigyelő vonatkoztatási rendszerében sosem "látszana" fénysebességnek a megfigyelt objektum sebessége, ha az kezdetben a megfigyelő vonatkoztatási rendszerében fénysebességnél "lassabban" mozgott.

Ennek bizonyítása pusztán a speciális relativitás elmélet axiómáiból matematikai számolással történhet.

2012. ápr. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam. Azt hiszem, a Taylor-Wheeler: Tér-idő fizika c. könyvben ennek utána tudsz nézni, eléggé hétköznapi nyelven írodott, kb. középiskolás ismeretekkel is követhető.
2012. ápr. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Vree ***** válasza:

E=mc^2...Minél gyorsabban halad valami annál jobban megnő a tömege. Mikor a fénysebességhez közel érsz már kis sebességnöveléshez is óriási pluszenergiaszükséglet és tömegnövekedés társul. (Ezért nem mehetsz gyorsabban mint a fény.) Szóval találj ki valami hihetetlen jó energiaforrást és valami szuper terhelésbíró anyagot és akkor mehetsz fénysebességhez KÖZEL.



Kerüljük meg ezt azzal hogy mindent átalakítunk fénnyé? A teleportáció ötlete régen létezik. Vegyük sorra hogy hány probléma van ezzel. A fény hordozója a foton nevű elemi részecske. Az elemi részecskék nem bonthatóak tovább és nem alakíthatóak át. Egy atomot át tudsz alakítani egy másik atommá úgy hogy átrendezed a szerkezetét, de egy elemi részecskéből nem tudsz egy másfajta elemi részecskét csinálni. (Legalábbis a mai világképünk szerint.) A köznapi tárgyak és létformák a kvark nevű elemi részecskékből épül fel (pontosabban annak egy rendezettebb formájából a barionokból).


Azán vedd figyelembe hogy hogyan alakítod vissza a tárgyadat a korábbi rendezett állapotba. Ha mondjuk plazmává alakítasz valamit aztán újra lehűtöd, nem az eredeti eszközt kapod vissza, sőt talán még nem is az eredeti atomokat. Csak azt tudnám elképzelni hogy csinálunk valami DNS-szerű dolgot ami magával tudja vinni az erre vonatkozó információt...Na de akkor hogyan fog fénysebességgel mozogni...stb.

2012. máj. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!