Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz, hogy zivatarok idején...

Igaz, hogy zivatarok idején nem szabad Tv-t nézni, vagy számítógépet használni? A villámlások miatt.

Figyelt kérdés
2009. jún. 23. 20:39
1 2
 1/17 anonim válasza:
93%
Ha nem áramtalanítod az eszközöket vihar idején és nem kötöd le a kábelhálózatról, telefonvonalról akkor teljesen mindegy mert egy esetleges villámcsapásnál vajmi keveset és ha ki van kapcsolva, a villám több millió amperes erejénél semmit sem ér egy szimpla OFF gomb.
2009. jún. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Nekünk egyszer belecsapott a villám a tv-nkbe! A számítógépem pedig az áramszünet miatt döglött be! Szóval igaz!
2009. jún. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez nem ilyen "egyszerű". Én panelban lakom, soha nem történt áramszünet vihar idején, ha bekapcsolva maradt valami. Nagyszüleim lakása kevésbé modern, ott történhetne.
2009. jún. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Hát pedig ilyen "egyszerű" volt, misem panelban élünk.
2009. jún. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ez a lakás/ház felszereltségén múlik, vannak bizonyos építési szabályok, amik megfelelő alkalmazásával a villámkárok csökkenthető, ezek folyamatosan változnak, ahogy a technika fejlődik, így egyre kevésbé kell ilyenek miatt aggódni.

A régi építésűeknél ez a kockázat még nagyobb, mint az újabbaknál, nagyimék háza nem is tudom, mikor épült, anyu is ott született, sőt, nagyapám gyerekkorában is már megvolt, nem nagyon modernizálták, vidéken élnek egy kis faluban. A mi panelünk Budapesten van, a '80-as évek elején épült, és folyamatosan karban van tartva, tavaly volt felújítás is.

2009. jún. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
TV-t húzd ki. Ha a gépen van túlfeszültségvédelem, akkor a tápod megy csak tönkre, a többi túléli. Ha nincs, lesül az egész, és még a gari se vonatkozik rá tudtommal
2009. jún. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

Nekem attól, hogy elment az áram 3 perc alatt 5 ször kb.

Tehát éphogy betöltött windows, már ött is újra, 6. után, leállt és be se hozta windowst, csaka fekete fehér irást, és minidg visszadobta...nem is ment tovább, akárhogy indítottam.

Valamit csinált vele haverom, és behozta. Igazi tortúra volt..

2009. jún. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
Én panelban laktam, a tetőn volt villámhátító.Mindig kihúztam a TV-t,mert a szerelő javasolta.Mivel meccs volt a TV_ben sokan néztékbecsapott a villám és a 36 lakásból 12- nél tönkre ment a TV.Jobb kihúzni.
2009. jún. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
Nem túl nagy a valószínüsége, hogy pont a te házadba csap a villám. Én pl sosem kapcsolok ki semmit ha vihar van, mégse történt még soha semmi, pedig számtalan fajta házban laktam már...
2009. jún. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
de szabad, csak ha nincs szerencséd meg biztosításod mindegyikből vehetsz újat.
2009. jún. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!