Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz, hogy zivatarok idején...

Igaz, hogy zivatarok idején nem szabad Tv-t nézni, vagy számítógépet használni? A villámlások miatt.

Figyelt kérdés
2009. jún. 23. 20:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
94%
Automata vagy kapcsolótábla (nem tudom hogy hívják, ami lekapcsol, ha túl sok a fogyasztás) is van a világon. Nekem semmi nem ment tönkre. Kicsapta a gépet, bekapcsoltam és ment. Semmi baja nem lett. Ha olyan, akkor lecsap az automata és megszakítja az áramkört.
2009. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
45%
Ilyen automata kapcsoló izé nálunk is van, de rakás sz*rt sem ér. Mert nem erre való. E mellett is simán kicsapta a TV-t többször is. Azóta már mindig kihúzkodjuk a dolgokat a konnektorból, az a biztos. Amúgy ilyenkor nem közvetlenül a házba csap bele a villám, hanem mondjuk a közeli trafóházba.
2009. jún. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Emberek ne írjatok már olyan marhaságokat, hogy több millió amperes áram halad át akármilyen vezetéken is, egy ilyen nagyságrendű áram nem tud vezetékben haladni.


A villámcsapás általában nem azért veszélyes mert közvetlenül csap bele valamibe (ugyanis ennek elég kicsi a valószínűsége), persze ez nyilván veszélyes dolog.

Azonban a legtöbb baleset, sérülés, halál, stb. nem a közvetlen villámcsapástól, hanem annak környzetében, a villám által keltett elektromágneses hullám energiája miatt következik be. Ugyanis ez a hullám elérve egy megfelelő elektromosan vezető közeget abban áramot vált ki, nos ez az, ami tönkreteszi az elektronikus készülékeket, ha az nincs megfelelő feszültség védelemmel ellátva, vagy ha a villámhárító nem megfelelően van tervezve, karban tartva.


Látta valaki azt a videot, amikor egy focimecss alatt lecsap egy villám? Valójában senkibe nem csapott bele, mégis az összes játékos földrerogyott egyszerre.

2009. jún. 28. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 ceri ***** válasza:
9%

Ezt a hülyeséget , hogy panel meg régi...

Ha ezek a készülékek a vezetékekkel (antenna, elektromos hálózat, stb) össze vannak kötve a külvilággal, akkor hiába vagy 50 m mélyen egy betonbunkerben. Pontosan ezért kell leválasztani mindenféle hálózatról, hogy a távolabb villanyoszlopba, TV kábelbe becsapó villám ne jusson be a kérdéses készülékbe.

2009. jún. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem valahogy meg kell tudni oldani az építészeknek, hogy vihar idején se kelljen áramtalanítani mindent, ugyanis pl. egy kórházban a lélegeztetőkön fekvő betegeknek se mondhatják azt, hogy most a vihar idejére tartsa vissza a levegőt, mert lekapcsoljuk...
2009. jún. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 ceri ***** válasza:

Ez nem építészeti kérdés, hanem elektromos.

A túláram védővel megoldható, hogy ne kelljen leválasztani az elektromos eszközöket a hálózatról, generátorral, pedig, hogy akkor is legyen áram, akkor is ha a hálózat meghibásodik. Ezeket alkalmazzák is.

A közvetlen védelemre meg villámhárítót kell alkalmazni.

2009. jún. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Igaz!
2009. aug. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!