Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Matekérettségi feladat,18. (? )

Matekérettségi feladat,18. (? )

Figyelt kérdés

szabályos négyoldalú gúla térfogatát kell meghatározni

a nem hivatalos javítókulcsban egy négyzet alapú gúlával számoltak, én tetraéderrel (3szög alapú gúla), mivel annak négy oldala van, szerintem az a helyes, hiszen a kockáról is azt mondjuk, h 6oldala van, nem azt, 4 oldala, egy alapja és egy fedőlapja

sztetek melyik megoldás helyes?


2012. máj. 8. 13:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Ú én is tetraéderrel számoltam volna. De úgy látszik, a megoldókulcsnak van igaza.


A tetraédernek NEM 4 oldala van, hanem 4 LAPJA.

Azt csak a köznyelv nevezi oldalnak.

2012. máj. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 quotiens ***** válasza:
Egyértelmű, hogy melyik a helyes. A négyoldalú azt jelenti, hogy az alapja négyszög. Mivel szabályos gúla, így az alapja szabályos sokszög. Rakd össze: szabályos + négyszög = négyzet. A szabályos négyoldalú gúla az egy olyan gúla, amelynek alaplapja négyzet. Véletlenül se keverd össze a tetraéderrel, amely három oldalú gúla, hiszen az alaplapjának 3 oldala van.
2012. máj. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!