Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy autó tömege 500 kg, a...

Egy autó tömege 500 kg, a motor 8 kW teljesítményű.40 % hatásfok mellett mekkora sebességre tudja gyorsítani a kocsit 5 s alatt?

Figyelt kérdés

Sajnos a fizika nem az erősségem, így nagyon hálás lennék, ha valaki válaszolna (levezetéssel együtt).


Előre is köszönöm szépen!



2012. máj. 6. 22:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy itt akarod megíratni a házidat. De még ezt is az utolsó pillanatban?:)
2012. máj. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez aranyos... :) Valójában nem nekem kell, hanem a másod unokatesómnak, aki ha holnap nem adja le, megrántják fizikából... Vicces, hogy pont hozzám fordult, mert inkább humán beállítottságú vagyok, de gondoltam, ha neki nem volt ennyi esze, akkor beírom én ide, hátha kapok segítséget... ;) :)
2012. máj. 6. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!