Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnál segíteni a következő...

Tudnál segíteni a következő szélső-érték feladatban? (lent)

Figyelt kérdés

A 30cm átmérőjű pizza alapját készítéskor négy egyforma részre vágják. Feltétnek minden szeletre egy téglalap alakú felvágottat tesznek úgy, hogy a felvágott két sarka a köríven legyen, két sarka pedig a két határoló sugárra essen (a felvágott egyik éle párhuzamos a pizzaszelet szimmetriatengelyével).

a) Mekkora lehet a legnagyobb területű felvágott, amelyet ebben a formában erre a pizzára sütnek?

b)Határozzuk meg a felvágott méreteit, ha a pizza nem négy , hanem n egybevágó részre osztjuk és úgy tesznek minden szeletre egy téglalap alakú felvágottat.



#szélsőérték-feladat
2012. máj. 8. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem van egy tippem, de először megkérdezem, hogy el tudtad-e kezdeni és, hogy kell-e benne deriválni.
2012. máj. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Na jó megmutatom:

Értelemszerűen r=30/2, az α pedig a középponti szög.

[link]

Deriválni valószínűleg csak géppel fog menni.

Szerintem, ha nem rontottam el semmit ez egy jó megoldás az a) feladathoz. A b)-t egy kis gondolkodással meg lehet oldani.

2012. máj. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, az első rész az nekem is ment, de a b) az fogós kérdés.
2012. máj. 9. 08:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor a középponti szög (360°/n)-2arcsin(x*sin(180°-180°/n)/r)
2012. máj. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!