Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Help! Nem tudom kihámozni a...

Valaki : kérdése:

Help! Nem tudom kihámozni a föcikönyvemből, hogy most milyen az időjárás a trópusi monszun övezetben, és a mérsékelt övezeti monszunban? úgy értem meleg, csapadékos nyár meg ilyesmi.

Figyelt kérdés
És ami még nem tiszta: Oké,hogy a passzátszelek átlépik az csillagászati egyenlítőt, mivel a hőmérsékleti egyenlítőt követik,de ettől még miért változik meg az irányuk? És miért írják, hogy " Az északi félgömb nyarán a déli félgömb passzátszele DNy-i monszunná változik" ? Itt miért jelentős,hogy az északi félgömb nyarán?

2012. máj. 9. 17:45
 1/2 greenm válasza:

Alapvetően három évszak különíthető el:

-Tél: a téli monszun alakítja ki, december és március között jellemző, a hőmérséklet ilyenkor délebbre 19-25 °C, északon pedig 12-18 °C között változik.

-Nyárelő: szintén a téli monszun határozza meg, márciustól májusig tart. Jellemzően forró és száraz, ez a legmelegebb időszak, a hőmérséklet tartósan 30 °C felett van.

-Nyár: kialakítója a nyári monszun, jellegzetesen fülledt, meleg időszak, magas a relatív páratartalom (80-85%), és sok eső jellemzi.

A Coriolis-erő hatására változik meg az irány, amely a térítőktől az Egyenlítő felé haladó felszínközeli légáramot.

A google a barátod.:)

2012. máj. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 greenm válasza:
...légáramlatot eltéríti.
2012. máj. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!