Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nézünk fel, ha gondolkod...

Miért nézünk fel, ha gondolkodunk?

Figyelt kérdés
2012. máj. 12. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért, hogy a frontális látómezőbe eső dolgok és események ne vonják el a figyelmet (például a monitor)

Bár én inkább elfókuszálok az előttem lévő dolgokról, és így mélyülök el a gondolataimban.

2012. máj. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Valami olyasmit hallottam egyszer egy orvostól, hogy abból, hogy egy ember gondolkodáskor merre néz fel, jobbra vagy balra, meg lehet állapítani, hogy buta e vagy okos. Szerintem ez túl sarkos, aki nekem idézte ezt az orvost, talán félreértette, de lényeg az, hogy még ez is számít. Az irány talán az agyféltekékkel lehet kapcsolatos. De lehet, hogy a korábbi válaszoló jár közel az igazsághoz. Felnézünk, azaz el a földi dolgoktól, mindentől el, ami lekötheti a figyelmet, el a saját szintünktől, ilyesmi lehet.
2012. máj. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem az ösztönös, ősi tudás, hogy a választ odafentről várhatjuk.
2012. máj. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A lényeg tényleg az, hogy gondolkodáskor minél kevesebb inger zavarjon. Fentről kevesebb érkezik, ezt ösztönösen tudjuk. De lehetnek a környezettől kialakuló másfajta szokások is.
2012. máj. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!