Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember haja a végtelenségig nő?

Az ember haja a végtelenségig nő?

Figyelt kérdés

Az a kérdés merült föl bennem hogy az ember ha nem vágná a haját a végtelenségig nőne e vagy mi?


A másik kérdés ami erről eszembe jutott az az hogy az állatok nem nyírják és azoknak mégis egyenletes hosszú a szőrük. Ez akkor most hogy van? Vagy miért?


2012. máj. 21. 04:54
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Végtelenségig nő, de ha nem gondozzák hasonló mértékben kopik.
2012. máj. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert egy.bizpnyos idö után kihullik.
2012. máj. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Ahogy Pista bácsi is írta, az egy-másfél méteres hajszál már nem nő és egy idő után kihullik.
2012. máj. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Pista bá mond valamit...

Szóval úgy 6-7 évet bír egy hajszál átlagosan, utána kihullik. Helyette nő másik. Mindezt nem veszed észre, hisz nem egyszerre hullanak. Az új kishajszálak pedig a többi közt nem tűnnek fel.


Vannak persze tovább élő hajszálak is. Minden attól is függ, hogy az ember hogy él, mennyire kínozza a haját. Egészséges táplálkozásnál, ha nincs betegsége valakinek (gyulladások a szervezetben hajgyilkosok), és ha nem gyűrögeti a haját, nem sütögeti, nem festegeti, akkor sokáig megtarthatóak a hajszálak.

De aki mindig összetekeri, annak töredezni fog, ez is rövidíti pl.


Az is befoályásoló, hogy milyen gyorsan nő. Emberenként eltérő.

Akinek gyorsan nő a haja és vigyáz rá, annak bizony lehet földigérő haja is, de inkább csak fiatal korában. És akkor sem minden hajszála, tehát a vége valószínűleg ritkább...

2012. máj. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ember haja a végtelenségig nőne, már kihaltunk volna, hiszen a sokméteres hajakkal nem lehetett volna fáról fára ugrálni, menekülni, pedig akkor még nem volt fodrász.
2012. máj. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A hajhagymák periodikusan működnek, így egy-egy hajszál csak kb. méteres lesz.

"Hosszú haja faron éri, az én szemem azt kíséri".

2012. máj. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert elkezd töredezni, majd magától le is törik a vége. Én pl. szerettem volna jó hosszúra (fenékig érő) megnöveszteni, de nekem hátközépnél nem nő lejjebb, eltört, elvékonyodott, csúnya lett, de hosszabb sajnos nem. :(

Szerintem mindenkinek van ilyen "határ", amit az ő haja még elbír - van, akinek ez akár földig érő is lehet.

De a végtelenségig nem nő.

2012. máj. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A szempilládat meg a szemöldöködet sem vágod, mégsem nő méteresre. A hajnak is van egy genetikailag meghatározott maximum hosszúsága.
2012. máj. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az emberelődök fáról fára ugráltak, akkor nem volt hosszú hajuk. A fejen a szőr csak azután nőtt meg hosszúra, miután már kipusztultak alóluk a fák.

Nem nő a végtelenségig. Több, mint tíz éve nem vágattam hajat, és a fenekemig ér. Bár állítólag volt egy ind nő, akinek több méteresre nőtt meg.

2012. máj. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Általában igaz, ami idáig elhangzott... csakhogy van egy olyan elváltozás, ami azt eredményezi, hogy a hajhagymák soha nem pihennek - és az ilyen ember haja bizony a végtelenségig nő. Sok méteres is lehet - persze hosszú évek alatt.
2012. máj. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!