Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A gyűrűs napfogyatkozást...

A gyűrűs napfogyatkozást lehet szabad szemmel nézni amikor csak a gyűrű látszik?

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Ha megakarsz vakulni igen.
2012. máj. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
én kiskoromban, mikor Magyarországon is volt, néztem és nem lett bajom, de inkább csak védőszemüveggel nézd, az a biztos :)
2012. máj. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 2xSü ***** válasza:
89%

#2: Van, aki komolyabb sérülés nélkül túlél egy villámcsapást, mégsem kell kísérteni a sorsot/Istent.


A gyűrűs napfogyatkozásnál elegendő fény van ahhoz, hogy hosszabb távon nézve vakságot okozzon. Persze ha csak egy pillanatra nézel bele, akkor nem valószínű, hogy megvakulsz, de nem is lesz túl jó élmény…

2012. máj. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy 2xSü írta, elvileg rövid ideig nézheted (ahogy a Napba is nézhetsz, csak nem érdemes), de az a helyzet, hogy nincs értelme, mert semmi érdekeset nem fogsz látni, elvakít és lemaradsz a lényegről. Inkább védőszemüvegben, az élvezet végett is. :)
2012. máj. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%
Már a teljes napfogyatkozás utolsó előtti pillanatai (gyémántgyűrű-hatás) is károsíthatja a szemet, a gyűrűs napfogyatkozás úgyszintén.
2012. máj. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Thien ***** válasza:
42%

Azért nem szabad belenézni mert a sötét miatt kitágul a pupilla. Normál esetben nem tudsz kitágult pupillával belenézni a napba, de ha tudnál, megvakulnál.


Noha, amikor 1999 ( vagy 2000? ) -ben Magyarországon volt napfogyatkozás, én belenéztem. Nem vakultam meg, de érdekes dolgokat csinált a szememmel. Szóval ne nézz bele :D

2012. máj. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!