Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől függ a dohány nikotintar...

Mitől függ a dohány nikotintartalma? A cigik miért különbözőek?

Figyelt kérdés
Sok cigaretta dobozán fel van tüntetve 3 érték: Nikotin, Kátrány, Szénmonoxid. Mi alapján nagyobbak ill. kisebbek ezek az értékek? Úgy tudom a kátrány csak a cigi papírjában van, akkor miért van egyik cigiben kevesebb, másikban több?

2012. máj. 24. 00:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

egyetemen mi ezt tanultuk ebben a témában, viszont én se értettem már akkor se:P:


Mitől lesz egyöntetű (és a jelölés szerinti) a cigaretta nikotin tartalma?

A dohány kikészítésénél mesterséges nikotin rápermetezésével lehet beállítani a nikotin-tartalmat.

2012. máj. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ha megnézed akkor a rosszabb minőségű cigiknek van nagyobb kátránytartalma szoval eltudom képzelni azt h azokhoz vastagabb papir roszabb minőségben társul és azért magasabb a kátránytartalma
2012. máj. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, az értékeket a füstszűrőn áthaladó füstre adják meg, így annak minősége is befolyásolja.
2012. máj. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De a dohánycsomagokon is más érték van. Azt pedig pipából is szívhatom, amin nincs szűrő.

köszi a válaszokat

2012. máj. 26. 01:06
 5/12 anonim ***** válasza:
A füstszűrőn lévő lyukakkal is szabályozható a cigi erőssége.
2012. máj. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Wadmalac ***** válasza:
Először is átlagérték. Másodszor a filter típusa határolja be. Fajtánként vannak eltérések ,de a kész cigi meghatározója főként a filter. Harmadszor: tudtommal a cigaretta-dohány tasakon nincs érték megadva. Éppen azért, mert attól függ, hogyan használod fel. A pipadohányon lehet, hogy van, nem tudom. A töltős cigihez is lehet kapni többféle filteres hüvelyt, az lövi be az erősséget.
2013. aug. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A nikotin egy részét forró gőzzel vonják ki a dohányból.

Ha sok gőzt adnak akkor lesz "lájtos" a dohány, a füstszűrő még tovább módosítja a cigi erősségét.

2013. aug. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Valóban, a nikotin eléggé hőlabilis anyag, tehát aki kifőzi a dohányt, hogy megmérgezze magát vele, el is b.ssza. Hideg vízben kiáztatva hatékony.
2013. aug. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Wadmalac ***** válasza:
A nyersanyag-bevételezésnél is gondolom szelektálnak alapanyagot nikotin-tartalom szerint.
2013. aug. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja, az is vsz. hogy nem egyforma a dohány fajták nikotintartalma, meg nyilván a termesztés módjától is sok függhet.

Neandervölgyi

Apropos

Ki tudja, hogy szabad-e Mo.n saját felhasználásra dohányt előállítani?

2013. aug. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!