Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez milyen madár?

Ez milyen madár?

Figyelt kérdés
Soványabb, mint egy veréb. Egyöntetűen közepes szürke színű, bár lehet a hasa egy árnyalattal világosabb. Ami viszont feltűnő, az a feje! Mintha egy fekete sipka lenne rajta, vagy felfele álló szőrpamacs.

2012. máj. 29. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Figyeld meg a mozgását. A veréb ugrálva megy. Páros lábbal ugrikegyet vagy sokat. Ha ugrik, akkor lehet, hoyg "idei" veréb, nem rég vált felnőtté.Ezért karcsúbb, és kicsit világosabb. Viszont a tollbóbita az egy másik madárra jellemző, ez szalad, nem ugrik, búbos pacsirta a neve, úgy tudom.
2012. máj. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem veréb! Azt ismerem, és épp azért írtam, hogy nála soványabb, hogy legyen viszonyítási alap!

És nem is búbos pacsírta, rákerestem, nem így néz ki. De azért köszi a tippet! Ennek nem szőrpamacs jellegű a búbja és a színe sem olyan, amit írtam, továbbá ennek a pacsírtának foltos a szárnya, akit láttam, az egyöntetűen szürke foltok nélkül!


Mondom, szürke (talán a hasán világosabb, de sehol sem foltos), és a feje búbja sötét fekete, teljesen elkülöníthető, nem olvad egybe a szürkével!

Bár rövid ideig láttam, nem ugrált úgy, mint egy veréb, le sem mert szállni a földre. Csak a faágakon ugrált.. vagyis úgy méteres-fél méteres távolságokra lévő ágara határozottan röppent át, miközben a földet bámulta, ahol volt valami számára érdekes dolog. Biztosan repült, szerintem nem kölyökmadár.


Várom a további ötleteket!

2012. máj. 30. 09:59
 3/4 A kérdező kommentje:

Esetleg ha tudok valami értelmes netes madárhatározót, az is jó volna!

Csak egyet találtam eddig, ahol kép alapján is lehet keresni, de nem volt köztük az én madaram. Mondjuk külföldi honlap volt.

2012. máj. 30. 10:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy házi rozsdafarkúról lehet szó. Madárhatározáshoz pedig: Lars Svensson, Peter J. Grant: Madárhatározó
2014. júl. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!