Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent a fizikában ez a...

Mit jelent a fizikában ez a fogalom: infinitezimális mennyiség?

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

infinitezimális: "apró, parányi, végtelenül kicsi"


deriválásnál, integrálásnál használnak ilyesmit.


Pl pillanatyni sebesség: v=delta s/delta t

(v az s(t) függvény deriváltja.)


delta t legyen végtelenül kicsi, vagyis infinitezimális.

2012. jún. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jún. 3. 10:28
 3/4 anonim válasza:
Üdv!(szerintem) Az "infinitezimális" csak a "végtelenül" szó szinonimája,ugyanis valami lehet akár infinitezimálisan nagy is.Bár analízisben valóban az "inf"(infimum)az alsó határt ,a "sup"(supremum)felső határt jelenti,de szerintem az infinitezimális szó egy ennél tágabb értelemben használható kifejezés.A köznyelv azért használja mégis a végtelenül kicsi szinonimájaként,mert a határérték számításban,vagy divergencia,rotáció esetén mindig végtelenül kicsi(infinitezimálisan kicsi) térrészt vizsgálunk pontosan azért,mert ez megkönnyíti a számolást.
2012. jún. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kedves előttem szóló, nem nincs igazad.


Infinitesimal angol kifejezés a latin ifinitus és centesimus kifejezésekből jön. Az infinitus jelentése ugye egyértelmű (végtelen) a centesimus pedig "század"-ot jelent. Szóval az infinitesimal azt jelenti, hogy "végtelenszázada" azaz végtelenszer elosztva százzal, ami így tényleg önmagában azt sejtheti, hogy végtelenül kicsi.


[link]

2017. aug. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!