Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire nagy "baromság" az,...

Mennyire nagy "baromság" az, hogy Magyarország vulkanikus eredetű hegyei újra aktív tűzhányók lehetnek?

Figyelt kérdés
Pl. a Tapolcai-medence tanúhegyei (Badacsony, Gulács, stb.).
2012. jún. 2. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Így első hangzásra nagyon nagy baromság:-), de mivel én is laikus vagyok a témában, ezért nem tudom.
2012. jún. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én úgy tanultam földrajzból hogy ezek soha többet nem törnek ki . Egyébként szerintem nincs nagy esélye .
2012. jún. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Soha se mondd, hogy soha. Nem kizárt nekik újraindulni,ha mondjuk olyan nagy földmozgások lennének, amilyenek a keletkezésükkor voltak. Persze, eldugaszolódtak, "befagytak" de kitörhet valamelyik oldalon egy fiókvulkán, vagy mint a pezsgő, kilövik a dugaszt. De nehogy félni kezdjetek! Annyi minden lehet, villámcsapás, bármi. Nem lehet reszketve vagy örökösen valamitől óvakodva élni. Ne gondolj ilyenekre, hanem menj kirándulni, gyalogolj a hegyekben ők Mindnyájunk barátai.
2012. jún. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Támogatom az utolsó válasz adót!
2012. jún. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azok a tektonikus mozgások, amelyek ezen vulkánokat kialakították már régen befejeződtek. Ugyanakkor nem kizárt (ezen máig vitatkoznak a tudósok), hogy létezett a Kárpát-medencében forró pont vulkanizmus, ami tulajdonképpen bármikor "előjöhet" megint.
2012. jún. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó jól mondja! Nagy valószínűséggel ezek nem szunnyadó vulkánok, hanem már régen kialudtak.

De esély van rá, hogy újra kitörjenek, hisz affelől lehetnek még potenciálisan altív tűzhányók. Ezt az alattuk lévő magmakamra pontos ismertéből lehet megtudni.

2012. jún. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!