Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan vette vagy miért pont így?

Honnan vette vagy miért pont így?

Figyelt kérdés
Kérdésem a következő, A. Einstein mi alapján következtetett arra hogy az energia az egyenlő a tömeg szer fénysebesség négyzeten-el azt értem hogy a tömeg egy fontos rész de a fénysebesség négyzetet már nemnagyon értem miért pont a fénysebesség és miért pont négyzeten az ?

2012. jún. 13. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:

A relativitás elmélet némiképp bonyolultabb, mint e=mc2...


Kb. egy táblát tele lehetne írni az egyenlet(ek)el. Ez egy nagyon egyszerűsített "végeredmény".

2012. jún. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és úgy bővebbem az ilyen dolgokról hol tudok informálódni ? én még csak középiskolás vagyok nemtudom hogy fogok-e ilyenekről tanulni , pl : einstein elméleteit , a fekete/fehérlyukakról elvileg jövőre 3.-ban tanulunk csillagok és galaxisokról esetleg ilyesmi féle tananyagot kapunk ?
2012. jún. 13. 20:11
 3/7 Tom Benko ***** válasza:
Amikor felírjuk a négyesimpulzust, akkor annak az egyik komponense, p_4 pont az energia. Ha ezt megvizsgáljuk, kiderül, hogy annak az értéke nem nulla a rendszerrel együtt mozgó megfigyelő számára sem, ekkor az értéke m_0c^2, ez a nyugalmi energia.
2012. jún. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tom Benko ***** válasza:
Sajnos éppen csak érintitek. Egy jó bevezető, és még a te szinteden is érthető jelent meg a Természet Világában Károlyházi Frigyes tollából, de majdnem ugyanaz olvasható a Litz József szerkesztésében megjelent Fizika című könyv 3. kötetében is. Ezekkel érdemes kezdened.
2012. jún. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a gond h a relativitás elmélet eléggé összetett dolog és nem középiskolás anyag, sok olyan fizikai és matematikai elemet tartalmaz ami felsőoktatás. Mi is érintettük meg foglalkoztunk picit vele, de a "mélyebb" dolgokat a tanár csak utolsó órán falra kivetített ábrákkal és egyenletekkel magyarázta/mesélte és azokat is csak azért mert érdekes és leköti a kis fizikuspalánták figyelmét :) (pl az időutazás elve, miért lehet csak előre utazni az időben, miért nem lehet a fénynél gyorsabban utazni stb.)
2012. jún. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Einstein 10 évig dolgozott rajta, mire erre az eredményre jutott. Elmagyarázni sem lehet szerintem egy évnél kevesebb idő alatt, nem hogy megérteni.
2012. jún. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KMJ válasza:
Szerintem embert is lehetne fénnyé változtatni, csak kéne hozzá egy kis ész:).
2012. jún. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!