Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A természet tudomány se nem...

A természet tudomány se nem tagadni se nem bizonyítani nem tudja hogy létezik e a lélek, tudat vagy psziché? ( ki, hogy nevezi)

Figyelt kérdés

2012. jún. 15. 20:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A lelket, olyan spirituális formában, ahogyan a hívók állítják, nem tudja bizonyítani, se megtalálni, mivel nem fizikai léten létezik, már ha létezik.


A tudat létezését tudja bizonyítani, és bizonyítják, sőt, kutatják :)

2012. jún. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Kell, hogy létezzen. Lehet ha holnap leírom csak most nem tudok gondolkodni, de létezik!
2012. jún. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A természettudományok nem tagadnak. Valamit vagy tudnak bizonyítani (és akkor elfogadják a létezését) vagy nem tudják bebizonyítani és akkor nem fogadják el a létezését egész addig, amíg nem bizonyítja valaki hitelt érdemlően.
2012. jún. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Már bizonyított.

Ebből a könyvből értettem én meg.

[link]

2012. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
ez nem tudományos könyv, ez egy áltudományos maszlag
2012. jún. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Külső (testen kívüli) lélek bizonyítottan nem létezik, mert sértené az energiamegmaradás törvényét.
2012. jún. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
nem értek ehhez, elmagyarázod hogy miért sértené? :S
2012. jún. 16. 08:53
 8/19 anonim ***** válasza:

Ha ez a lélek a világunkon kívül létezne valahol, akkor a világunkból energiának kellene kifelé áramlani (látszólag a semmibe), hogy a lélek tudjon arról, mi történik itt. Aztán energiának kellene visszafelé jönnie (látszólag a semmiből), hogy a lélek irányítani tudja a testünket.


A sejtek működését elég jól ismerjük már - de ilyen energiaáramlásokat soha, sehol - sem sejtben, sem sejten kívül még nem figyeltek meg.

Éppen ellenkezőleg: ahol (részecske-kölcsönhatásoknál) látszólag eltűnt energia - ott idág még mindig megtalálták azt a részecskét, ami azt elvitte. Így fedeztek fel egy csomó új részecskét.


Az atomi részecskékhez képest pedig a sejtek akkorák, mint egy bálna. Sokkal könnyebben megfigyelhetők.


Ha pedig a lélek a mi világunkban lenne, valahol a testünkön kívül - akkor teljesen jól ismernénk már. Akkor követni is tudnánk ezt az energiaáramlást, amiről beszéltem.

2012. jún. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%
Nézd, ez a tudomány jelenlegi állása szerint van. Régen a tudomány állása szerint lapos volt a föld.
2012. jún. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
s ha a lélek a testben van?:) én nem hiszem el hogy minden csak bio-kémia lenne ha belenézek egy kis baba szemébe akkor miért érzek melegséget? vagy ha szeretteimre gondolok miért szeretem őket? a tudomány a gondolatot sem tudja megmagyarázni még is van!:) tehát a mai tudományos állás szerint nem tudni hogy van-e igaz?:)
2012. jún. 16. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!