Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen élet, társadalom...

Milyen élet, társadalom rendeződött volna be a Földön, ha a bolygó kötött forgású lenne, azaz mindig ugyanazt az oldalát mutatná a Nap felé?

Figyelt kérdés
Kialakult volna egyáltalán ilyen fejlett civilizáció, vagy a kiváltságosak, a fejlett társadalmak pl. a világos oldalon rendezgettek volna be? Egyáltalán kialakulhatott volna akkor ilyen értelmes élet?

2012. jún. 17. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
hát előszőr is a sőtét oldal jeges pusztaság lenne. a túl oldal már megfelelő de ahol a felszint derék szőgbe érné a nap ott forroság lenne , meg viharok. a ferdébb szőgnél rendbe. de szerintem ahol midig világos lenne ott csak nővényvilág lenne mert minek a heterotrof táplálkozás ha mindig lehet fotoszintetizálni? nem lennének állatok meg civilizáció sem.
2012. jún. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hatalmas viharok alakulnának ki, ezért az élet vagy nem alakul ki, vagy csak kezdetleges formát ölt, de azt is csak a fény árnyék határ közelében, ahol nem olyan ingerlő a napsugárzás
2012. jún. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még az is kérdés, hogyha minden optimális feltétel adott, akkor kialakul-e az élet.

Szerintem az élet kialakulása valószínűtlen, de ez csak egy vélemény.


Ehhez képest extrém körülmények között még annyira se várnám az élet kialakulását.


Ameddig nem sikerül valami konkrét tapasztalatot gyűjteni, addig mindez csak spekuláció. Alig több, mint hitvita.



Az azért logikusnak tűnik, hogy a két zóna határán picit kedvezőbbek lennének a feltételek.

2012. jún. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok biztos benne, hogy bármiféle társadalom is kifejlődött volna. Még az se biztos, hogy ez egyáltalán az életnek kedvező-e. A világos oldalon nem rendezkedhettek volna be se a kiváltságosak, se más, mert az egy kemence lenne. A sötét meg élhetetlenül hideg.
2012. jún. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Van abban valami, amit mondtok, nem is gondoltam arra, hogy ennyire zord világ lenne akkor a bolygó. Tehát exobolygókon is nagyobb az esély, hogy a nem kötött forgású bolygón alakuljon ki élet.
2012. jún. 17. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!